Mezinárodní projekt Youth 4 Impact

Skončil týden, který byl pro všechny žáky tak trochu jiný. Od pondělí 2. 10. až do pátku 6. 10. jsme měli ve škole zahraniční návštěvu – stážistky z Řecka, Gruzie a Turecka.

Po několika letech jsme se opět zapojili do projektu Youth 4 Impact. Ten se na naší škole uskutečnil již počtvrté a určitě ne naposledy.

Vasiliki, Naz a Elene, všechny tři vysokoškolské studentky, celý týden přednášely o svých zemích, odpovídaly na dotazy, hrály se žáky hry, učily je anglicky, trpělivě se fotily a podepisovaly.

Protože byly ubytované v rodinách našich žáků, chtěla bych velmi poděkovat rodinám Romana Šmehlíka, Elišky Bednářové a Mikuláše Mrkuse za pomoc při realizaci projektu a za vřelé přijetí našich stážistek.

Poděkování patří i organizaci AIESEC Brno, která projekt organizuje a pobyt stážistů zprostředkovává.

Všem třem studentkám přejeme krásný zbytek pobytu v České republice a šťastnou cestu domů!

Mgr. Irena Bělohradová