Okresní kolo štafetového poháru 25.4.2024

Po úspěšném pondělí jsme ve středu 25.4.2024 vyrazili na okresní kolo štafetového poháru, které se konalo na atletickém oválu v Uh. Hradišti. Počasí se naštěstí umoudřilo a my mohli zabojovat o co nejlepší umístění. Je to týmová soutěž, kdy mladší (1.-3.tř) i starší (4.-5.tř.) vytvoří 8členné štafety (kluci, holky) a běží 8x100m. Poté se ještě promíchají mladší se staršími a běží 8x200m. Starší kategorie obsadila nádherné 3.místo, roky tréninku už jsou znát. Mladší kategorie to měla hodně těžké, mezi běžci jsme měli i prvňáčky a úplné nováčky. Přesto se rvali jako lvi a jejich štafeta doběhla na pěkném 6.místě. Ukázali obrovskou bojovnost. Závody pokračovaly vloženými disciplínami jednotlivců ve skoku z místa a hodu medicinbalem. Tady získal zlatou medaili Daniel Kaštánek, který vyhrál ve své kategorii skok z místa výkonem 2,01 m. Po krátkém oddechu přišly na řadu štafety A, B 8x 200 m.  Do celkového času se nakonec počítal čas štafety B, která byla rychlejší. Celkově jsme obsadili 5.místo. Do kraje postupují vždy 2 týmy z každého okresu a další podle času. Zatím ze tří okresů máme šanci na postup. Čeká se na výsledky okresu Kroměříž. V krajském kole bude závodit 15 týmů.
Všichni zaslouží obrovskou pochvalu, tento tým má obrovský potenciál, pokud vydrží a bude chtít na sobě pracovat. Vždyť věkově jsme měli téměř nejmladší tým.
Děkujeme za skvělou reprezentaci a držíme palce v dalších závodech.
Školu reprezentovali:  R.Menšík, D.Kaštánek, R.Šimeček, L.Holáň, D.Zatloukalová, E.Tkočová, V.Vyskočilová, V.Kolářová, B.Kročová, S. Přibylová, V.Hrančíková, M.Rídlová, V.Ngiem, J.Korvas, J.Kozelek, M.Panáček