Aktuální informace

Den biologické rozmanitosti
Tento den si budeme ukazovat, jak je příroda zajímavá, čím nám učarovává….Aby to nebylo jen vyprávění a upozornili jsme na rozmanitost v rámci lidské populace, je úkolem na hlavě si vytvořit účes, který je prostě jinší….na první pohled zaujme a odliší nás tak tím od ostatních :-) Vytvoření účesu jsem nechala na bázi dobrovolnosti… Do výuky jsou v tento den potřeba jen psací potřeby. Takže stačí batůžek se svačinkou, pitím a pouzdrem.

Těším se na kreativní nápady Vaše úča :-)


Co je to biologická rozmanitost?
Lidské rasy - YouTubeBiologická rozmanitost je termín, který popisuje řadu živých bytostí na zemi. Stručně řečeno, je popisován jako stupeň variace života. Biologická rozmanitost zahrnuje mikroorganismy, rostliny, zvířata a ekosystémy, jako jsou korálové útesy, lesy, deštné pralesy, pouště atd.

Biologická rozmanitost se také týká počtu nebo množství různých druhů žijících v určitém regionu., Představuje bohatství biologických zdrojů, které máme k dispozici. Je to všechno o udržení přírodní oblasti tvoří společenství rostlin, zvířat a dalších živých věcí, která je snížena stabilním tempem, jak jsme plán lidských činností, které jsou sníženy o ničení biotopů.