Olympijský týden

Zimní olympiáda v Pekingu je v plném proudu, také my se staneme její součástí prostřednictvím dalšího projektového týdne, který jsem nakonec zpracovala do této podoby:

Pondělí 14. 2. 2022
Škola - modrá Evropa - oblečení v modré barvě
Třída - venkovní zimní sporty
V první vyučovací hodině propojená výuka českého jazyka a matematiky, ve druhé určitě angličtina. Tudíž do školy velké pracovní sešity do ČJ a M, Pravopisné pětiminutovky a Moje počítání, ostatní nebudeme potřebovat nebo máme ve škole. Po svačině dobře obléct, obout a směr školní hřiště. Sportovní stezka provede děti nejen olympijskými sporty, připraveny pro ně budou tematicky zaměřené otázky, ale i pohybové úkoly. Zbude-li nějaký čas, vrátíme se do třídy dokončit pěveckou soutěž nebo čtenářské souboje za první pololetí. Domácí úkoly budou v tomto týdnu zadávány dle dohodnutých pravidel.

Úterý 15. 2. 2022
Škola - černá Afrika - oblečení v černé barvě
Třída - biatlon
V první vyučovací hodině propojená výuka ČJ a M. Ve druhé hodině výroba běžek, po svačině běžkařský a střelecký trénink. Kdo je lyžař, vezme si vlastní hůlky, kdo nelyžuje, půjčí si od ostatních. Předem děti důkladně poučte o tom, že hroty hůlek neopustí podlahu, pouze při běhu budou použity skutečně jako pomůcka na “běhání”.

Středa 16. 2. 2022
Škola - červená Amerika - oblečení v červené barvě
Třída - hokej
V první půlhodině skutečně jen velmi letecky spojíme ČJ a M, pak odjíždíme do plavání. Po návratu bohužel také nezbývá příliš času, výrobu hokejového stadionu a potřeb pro hokejisty tak přesuneme i do družiny. Děti budou mít připraveny věci na plavání podle domluvy, na výrobu stadionu potřebují krabici či spíše jen nižší víko.

Čtvrtek 17. 2. 2022
Škola - žlutá Asie - oblečení ve žluté barvě
Třída - curling
V první hodině spojení ČJ a M, ve druhé hodině příprava curlingového turnaje, který se odehraje ve třetí hodině v tělocvičně. V posledních dvou hodinách budou děti vyplňovat pracovní list s olympijskou tematikou, zabývat se výrobou olympijských kruhů a dalších doplňků. Na tento den si přinesou, bude-li to možné, nějaký starý hrnec, který můžeme šoupat po zemi a už mu nebude možné ublížit. Každý také bude potřebovat něco na umetání ledu, tedy minimálně malý ruční smetáček, ale klidně i smeták s delší násadou, nikoli však metlu na venkovní použití.

Pátek 18. 2. 2022
Škola - zelená Austrálie - oblečení v zelené barvě
Třída - bob
V první hodině naposledy kombinace češtiny a matiky, ve zbytku času výroba bobu a závody družstev. Pro tuto disciplínu již mám přichystánu velkou krabici, což ale bude málo, proto kdo může, pošle další, přislíbenu mám zatím jednu. V čase, který zbude, dokončíme výrobky na téma olympiáda a zhasneme olympijský oheň.