Kuličkiáda

To byl tedy cvrkot! Nebo spíše cvrnkot? Kdo by to byl předem řekl, že Kuličkiáda naší třídy bude mít takový úspěch a stane se jedním velkým zážitkem.

Vše začalo již příchodem do školy, kdy si děti měly, bez pomoci rodičů, přinést věci do třídy a podle instrukcí si uspořádat své místo. Dostat kufřík pod lavici nebyl úkol úplně lehký. Následovala teoretická příprava na hru v kuličky, hned po ní se venku uskutečnila praktická část nácviku. 

Již při prvních cvičných hrách kanuly slzy, padala ostřejší slova, kuličky jako by byly kulaté, zatoulaly se snad všude, jen důlek míjely. Postupně se daly přemluvit a ostrý turnaj mohl začít. Navzdory tomu, že v jiných soubojích je vždy cílem soupeřů získat co nejvíce bodů, v naší hře šlo naopak o nasbírání co nejmenšího počtu. To se nakonec podařilo Filipovi a Kláře, kteří tak obsadili první dvě místa. O místo třetí se strhl lítý boj hned mezi třemi účastníky se stejným počtem bodů. Radomíra a Nelu porazil Daniel V., který tak získal bronz. 

Některé děti ovládla herní vášeň, jiné hlad. Proto kompromis, ještě hezký obrázek z kuliček a do třídy na večeři. Díky zodpovědnému zásobování, za které ještě jednou děkujeme, byla tabule bohatá, výběr pestrý, břicha brzy plná. Přišel čas nachystat si spací koutek, zalézt do spacáku a zklidnit se při příběhu s jak jinak než sportovní tematikou. Některým se již zavíraly oči a mysleli si, že tím den končí. Spletli se. 

Losováním bylo určeno pořadí, v němž měly děti vyrazit na stezku odvahy. A i když nervozita každou minutou narůstala a neobešlo se to opět ani bez slziček, odhodlání zdolat svůj strach bylo opravdu obrovské a ve 23. 25 hod. byla mise úspěšně splněna. Uf, konečně jsme mohli zalehnout a oddat se zaslouženému spánku. Jaký omyl! 

Adrenalin nebo rýma nedovolily usnout, poslední nespavci zabrali až v jednu. A v půl páté už někteří jedinci chtěli opustit spacák, což jim nebylo doporučeno jediným velmi důrazným pohledem. S přibývajícím světlem přibývalo také do růžova vyspaných dětí, které netušily, že je čeká poslední těžká zkouška. Po krátké rozcvičce, před snídaní, bylo totiž nutné vrátit každý jeden kousek "ložního prádla" do jeho obalu. Kdyby teď přišla možnost výběru, zda stezka odvahy nebo úklid, co by asi dostalo přednost? I tato výzva byla zdárně zdolána, takže zbývalo už jen pochválit odvážlivce, rozdat ceny, zhodnotit akci, nafasovat svačinu a zvolit směr plavání. 

Děti si nocování pochvalovaly, hraní kuliček je moc bavilo, také stezku nakonec kvitovaly s povděkem, dle jejich vyprávění zážitků mají víc než dost. Také vám přeji hezké víkendové zážitky s malou domácí Kuličkiádou.

JménoPočet cvrnkůPořadí
FP71
KK82
DV10/73
RM10/94
NS10/105
JAM116
NM127
JS138
KV149
ROŠ149
JŠU1211
MIS1712
RIŠ1712
1814
2015