Pracovní činnosti

Aktuálně 26. 3. 2023

Na výrobky, které děti budou tvořit v poslední části školního roku, si postupně obstarají a do třídy přinesou toto: 
- dřevěné špejle celé (asi 10 kusů)
- kosmetické vatové tamponky malé (asi 20 kusů)
- prázdné roličky od toaletního papíru (asi 6 kusů)
- jedno balení krepového papíru libovolné barvy
- krabičku plochých dřevěných párátek
- barevné knoflíky různých velikostí (asi 20 kusů)
- malou misku hotového popcornu
- silonovou podkolenku či punčochu
- v případě potřeby nové funkční lepidlo Herkules
Pokud se podaří najít také více kusů (klidně i několik desítek) malých, nejlépe plochých kamínků, pak i ty. Děkuji.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………
Aktuálně 13. 1. 2023

Do pracovních činností toho snad nežádáme mnoho. Přesto i to málo, bez kterého se děti prostě neobejdou, nemají dosud všichni. Do příštích hodin bude každý potřebovat pár metrů vlny bílé barvy a pár metrů v jakékoli jiné barvě. Nezbytností bude též jedna role bílého toaletního papíru nebo kuchyňských utěrek. Děkuji.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuálně 12. 12. 2022

V tomto a příštím týdnu budou děti v pracovních činnostech potřebovat těstoviny, konkrétně hrst kolínek a několik špaget, které nemusí mít celou délku, budeme je lámat. Kromě “rtěnkového” lepidla v tubě pak budou mít také tekuté lepidlo Herkules, pro naše potřeby je dostačující 130 g balení, tužku a nůžky. Děkuji.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Aktuálně 21. 11. 2022

Do příštích hodin pracovních činností si děti přinesou a ve škole ponechají jehlu a špulku nitě libovolné barvy (spíše vánoční či zimní ladění), kousek vaty a bude-li to možné, pak také nůžky s ostrou špičkou, na manikúru, nejlépe v obalu opatřeném podpisem, se kterými se bude dítěti dobře prostříhávat papír. Děkuji.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Do úvodních hodin pracovního vyučování budou děti potřebovat nůžky, lepidlo, pastelky a černý fix nebo popisovač, minimálně jeden nebo i více v různých tloušťkách hrotu. V následujících čtrnácti dnech se zaměří na sběr zajímavých přírodnin, které nepodléhají zkáze, na místě je již také lisování podzimně zbarvených listů. Pro další vyrábění využijeme zřejmě i přírodniny, které děti nyní připravují na výstavu pro Slavnosti podzimu.

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Vážení rodiče,

ve školním roce 2022/2023 se budu s Vašimi dětmi pravidelně setkávat v hodině pracovních činností. Pomůcky v těchto hodinách používané budu čerpat z toho, co mají děti ve třídě, v případě potřeby jim nějaký materiál, vždy po domluvě s třídní učitelkou, zakoupím z třídního fondu. Určitě se ale také stane, že Vás budu prosit o pomoc při opatřování záležitostí, které výše zmíněnými způsoby zajistit nelze. V takovém případě budu žádost prezentovat ve výuce Vašim dětem a zveřejním ji také na této stránce. Za Vaši součinnost již nyní předem děkuji.

Na dobrou spolupráci s Vámi a školní rok plný inspirace Vašimi dětmi se těší

Pavla Kubišová