Co nás čeká v červnu

 

Vážení rodiče,

Vaše děti by si chtěly opéct špekáčky na školní zahradě. To je příležitost, že bychom se mohli ještě všichni vidět. Pokud budete mít aspoň trochu času a chuť, budete srdečně vítáni. Špekáčky pro děti zajistím a protože nevím, kolik Vás přijde, přineste si, co máte rádi. Popovídáme, zazpíváme, zahrajeme hru, zkonzumujeme večeři a pak půjdeme připravit lože a pro Vás bude následovat volný večer. Na viděnou zítra, M. Šašinková.

Pro spaní ve škole byl společně určen 21. červen. Sraz u školy v 18.15, návratky pošlu v pondělí. Děti si připraví spací pytel nebo deku, karimatku, polštářek - dle potřeby a přinesou si jídlo na večer a snídani, jelikož na vaření společné večeře ani na objednání pizzy se nedomluvily, proto si každý bude řešit stravu individuálně. Užijte si volný večer k odpočinku nebo třeba kulturním zážitkem, Šašinková.    

 V úterý 7. 6. jsme byli na výletě v Brně. Prohlídka zlatých předmětů a mumie faraona Tutanchamona velmi zaujala. Děti si pouštěly informace na zapůjčených telefonech, kde si jen zadávaly sledované objekty. Zhlédli jsme i dva filmy o objevu hrobky devatenáctiletého, náhle zemřelého faraona Tutanchamona, egyptologem Howardem Carterem 25.11. 1922 v Údolí králů v Egyptě. Několikatunový zlatý poklad jistě stojí za zhlédnutí. Na konci prohlídky byl i obchod se suvenýry a křesla 3D, kde si odvážlivci zkusili cestu egyptskou pouští Saharou, mosty, nástrahy v hrobkách a podobná překvapení - hady, pavouky. Vše v pohybu působilo velmi autenticky, nechyběly ani výkřiky při  prožívání dějů. Poté jsme odjeli do lanového centra, kde si tři hodiny zkoušeli jaké to je ve výškách a být odkázaný na pomoc a jištění druhého kamaráda, kterému dávám svou důvěru. Někteří až překvapili svojí odvahou ve velkých výškách i na lezení po vrtkavých kládách. Nakonec nám i počasí vydrželo, lehké krápání mnohé vůbec neodradilo od uskutečnění svých odvážných horolezeckých cest.  Měli jsme velmi zodpovědného a ochotného pana řidiče, který nás na minutu přesně bezpečně dovezl do cíle. Děkujeme tímto firmě Dubovský za příjemnou cestu pohodlným autobusem.

Rozúčtování: vstup Tutanchamon         190,-                                                                                Lanové centrum    280,-                                                                                Cesta autobusem 235,-                                                                                Celkem                    705,-                                            Dostali jsme nakonec malé, ale milé slevy 10,- Tutanchamon, 20,- lanové centrum, ušetřili tím 30,- z vybraných 500,-.                                                                                                                                          Zůstatek v SRPŠ po zaplacení Ziggyho a doplacení cesty je 630,-, tj. 45,- žák.

Pokud nebudeme platit kino na konci roku, vrátím dětem 45,-.

Děti by chtěly spát ve škole. Pokud s tím budete souhlasit, navrhuji dva termíny: v úterý z 21. na 22.6.       nebo                                                                       ve středu z 22. na 23.6.                                                           Děti by spaly v přízemí ve dvou třídách, sraz by byl v 18.00 u školy. Jídlo každý své, nebo by si udělaly rozpočet a připravily večeři samy,  popř. bych mohla objednat pizzu. To vše budeme řešit, až bude vyjádřen Váš souhlas a vybrán den - vlastně noc. Ještě máme k dobru 280,- na dítě z plesu, které můžeme proinvestovat na konci roku - koupání, malý výlet. 

Paní učitelka Hanzová by chtěla vybrat zálohu 500,- na sešity v novém školním roce 2022-23.

Děkuji za trpělivost při čtení tolika informací a těším se, že se s některými uvidíme v pondělí ráno 13.6. na FAIRTRADE snídani.

                             S přáním krásného léta a odpočinku o dovolené                                                                                             Šašinková Mirka

 V pondělí nebo v  úterý před vysvědčením máme pro děti slíbené kino Raya a drak, které bylo zrušeno před Vánocemi.

 

V příloze naleznete seznam:

-pomůcek

-doporučených knih - 5 knih za rok( může být i více:))

-čtenářská karta,kterou budou děti po přečtení knihy vždy vyplňovat a přinesou do ZŠ ve čtenářské složce

Přeji hezké a aktivní prožití volných dnů.

Prázdniny

 

POLOLETNÍ:
4. 2. 2022

JARNÍ:
od 7. 2. 2021 do 13. 2. 2022

VELIKONOČNÍ:
14. 4. 2022

HLAVNÍ:
1. 7. 2022 - 31. 8. 2022

Soubory