Stmelovací výlet 8. A a 8. B na Smraďavce

 

Osmáci se tento školní rok 2022/23 rozhodli strávit poněkud netradičně, a to stmelovacím výletem na Smraďavce u Buchlovic.

Vyrazili jsme pěšky 2. září ráno od školy směrem autokemp Smraďavka. Po desetikilometrové pěší cestě jsme si v kempu postavili stanové městečko a chvíli si zaslouženě odpočinuli. Odpoledne se neslo v duchu stmelovacích a sportovních aktivit. Jako správní trampové jsme si za příjemného hudebního doprovodu s kytarou vychutnali špekáčky na táborovém ohni. Paní učitelka a pan učitel si pro žáky nachystali překvapení v podobě letního kina, do kterého jsme se večer vydali do Buchlovic. Shlédli jsme film Srdce na dlani, který se nám moc líbil. Zpáteční pěší cesta poté nahradila stezku odvahy.

Sobotní chladné ráno nás velmi rychle probudilo, takže nám zbyl čas na pohodovou piknikovou snídani a následné třídnické okénko, které jsme vyplnili společným nastavením třídních pravidel. Následovalo balení stanů a úklid stanového městečka, což nás mrzelo, protože se nám společně strávený čas moc líbil. Vyvrcholení stmelovacího výletu pak byla společná příprava kotlíkového guláše, kdy každý přiložil ruku k dílu – někteří připravovali oheň, ostatní se postarali o přípravu nezbytných ingrediencí. Hlavní šéfkuchařce, paní učitelce Procházkové, se guláš moc povedl – což dokazuje to, že na přidání se stály fronty. Po tomto posilnění jsme se vydali na zpáteční cestu, která byla pro některé docela náročná. Jak by taky ne, když jsme za tyto dva dny nachodili téměř 50 kilometrů.

Výlet se podle všech velmi vydařil a již nyní se těšíme na podobně příjemně strávené chvíle, ať už ve škole či mimo ni.

Naše zážitky si můžete prohlédnout ve fotogalerii zde, anebo v našem super videu :)