Návštěvnost:

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, přátelé školy,

ve dne 25. 5. 2018 se na naší škole uskuteční Den Afriky.

Protože jsme již dlouhá léta "adoptivními rodiči" dívky z Guiney, rádi bychom s našimi žáky nahlédli na způsob života právě na tomto kontinentu.

Součástí tohoto projektu budou i výstavy Hladová planeta a Supermarket Svět, které můžete v prostorách naší školy zhlédnout i po projektovém dni.

Rádi bychom Vás touto cestou rovněž pozvali na besedu, která se uskuteční dne 24.5.2018 od 18:00 hod. v kině Panorama v Polešovicích a jejímž obsahem bude seznámení se životem lidí v Africe, promítání fotografií,...

Bližší informace naleznete v přiloženém plakátu- zde

Těšíme se na Vaši účast!

Slovácká SuperStar- 1. ročník

,,Milé dámy, milí pánové, milý pane učiteli,‘‘ to byla moje první věta, kterou jsem vyslovila před více jak padesáti lidmi. Byla jsem nervózní, ale skvělí byli jak soutěžící, tak diváci. A jak paní učitelka Vaďurová (která to celé organizovala) říkala, že soutěžící budou psychiatrové pro mě a obráceně, tak měla pravdu. No, ale teď už k té hudební stránce.

Vystupovalo zde celkem pět škol- ZŠ Staré Město, ZŠ Velehrad, ZŠ Boršice, ZŠ Polešovice a ZŠ Kunovice a soutěžilo se ve 2 kategoriích- 6. a 7. ročník v 1. kategorii, 8. a 9. ročník ve 2. kategorii.

Jako první účinkující vystoupila Kateřina Knížová s písničkou ,,Spomal“ od skupiny Peha. Další si na pódium přišla zazpívat Klára Chytková písničku Holka nebo kluk z pohádky Tajemství staré bambitky. Šimon Mergental byl třetí účinkující v této akci. Užil si to na pódiu s písničkou Když nemůžeš, tak přidej víc od skupiny Mirai. Jako první měl taky svůj živý doprovod. Jako druhého a posledního kluka jsem si zavolala Tadeáše Radu. Nevím jak diváky, ale mě naladil do letní nálady s písničkou Sofia, od Alvara Sorela. Boky jako skříň po něm zazpívala Aneta Martináková. S písničkou Hádej od Ondřeje Rumla se představila Marie Jestřabíková. Adéla Kubišová měla jako druhá a poslední živý doprovod a to na kytaru. Doprovázela ji Nikola Fryštáková a měly krásně sladěnou písničku Vzpomínka od Anety Langerové.

Po této písničce jsme již mohli na první kategorii opravdu jenom vzpomínat, protože následovala přestávka, a aby se nikdo nenudil, tak pěvecký kroužek zazpíval Cestu od skupiny Kryštof.

Po Cestě jsme došli až do druhé kategorie. Jany Klečkové jsem se ptala, proč si myslí, že se přihlásilo do této kategorie tak málo žáků. Její odpověď zněla asi nějak takto: ,,No, já si myslím, že se někteří stydí, ale kdyby věděli, jak to tady je super, tak by všem soutěžícím určitě záviděli.“ A já jsem se k ní přidala, že do příštího ročníku se mají určitě ti, co umí zpívat, přihlásit. Chvilku jsem si připadala, jak v nějaké reklamě nebo v teleshoppingu. Jana nám zazpívala písničku Ztracená, která je zvláštní tím, že ji nesložila žádná hudební skupina, ani zpěvák nebo zpěvačka, ale youtuberka. Přesněji Shopaholic Nicol. Na pódium jsem si poté pozvala Kateřinu Marečkovou, aby nám zazpívala velmi klidnou písničku- Hallelujah. Tato písnička mě uklidnila na tolik, že jsem málem zaspala svůj nástup na pódium. Cupsong od Anny Kendrick v podání od Elišky Kostrhunové byl naopak velmi rychlý a tato písnička mi rovněž rychle utekla. Jediné, co bych Elišce vytkla, je to, že neťukala s kelímkem. Karolína Kateřina Kostrhunová za mnou přiběhla až moc rychle a já, když jsem se na ni otočila, tak jsem se tak trošku lekla a ne jenom proto, že přiběhla tak rychle a já ji vůbec nečekala, ale byla nějak moc vysoká. Před ní byla většina soutěžících menších nebo zhruba stejně vysokých jako já, ale tímto mě opravdu překvapila. Zpívala pohádkovou písničku z Odvážné Vaiany- Co je tam dál? Nikol Polešovská nám zakončila celou superstar písničkou Toulavá od Sebastiana.

Potom přišla na řadu jedna z posledních částí- vyhlašování vítězů!!!

1. kategorie:

1. místo: Aneta Martináková- ZŠ Boršice

2. místo: Kateřina Knížová- ZŠ Staré Město

2. místo: Tadeáš Rada- ZŠ Boršice

3. místo: Klára Chytková- ZŠ Velehrad

2. kategorie:

1. místo: Jana Klečková- ZŠ Polešovice

2. místo: Kateřina Marečková- ZŠ Polešovice

3. místo: Karolína Kateřina Kučerová- ZŠ Velehrad

Samozřejmě by to nefungovalo bez porotců, kterou tvořili učitelé z přihlášených škol.

Samotné ,,Zážitky moderátora“ byly velmi rozmanité.

Například když jsem se zeptala Káji, jestli si o sobě myslí, že je odvážná. Její odpověď byla velmi krátká, ale přesto výstižná. Zněla totiž takto: ,,Ano, myslím.“ Všichni se začali smát a tleskat a já jsem to chtěla otočit a zabalit.

Nebo jsem se ptala Nikol, kde přišla ke svému příjmení, tak řekla další výstižnou odpověď: ,,Tak od narození.“ A bylo to úplně to stejné jako u Káji.

Další velmi silný zážitek byl se žákem ZŠ Polešovice- Jaromírem Andrýskem:

1) byl to neoficiální porotce a vždy, když jsem ho zahlédla jenom koutkem oka, tak jsem se začala smát

2) fungoval jako držák not, když hrála paní učitelka s panem učitelem na kytaru

3) už máme rozdělené moderátorství na konec školního roku

4) musela jsem ho aspoň zmínit na pódiu, aby mu to nebylo líto, protože to chtěl převzít za mě, a tím se vracím k bodu číslo tři

Paní učitelka Vaďurová mě pověřila, abych zde taky zmínila elektrotechniku a pana učitele Pavla Loskota. Říkala, abych sem napsala, že jeho práce byla výborná a že neměla ani jednu chybu, s čímž musím souhlasit.

Ani mi to nepřijde, že jsem toho sem napsala tolik. Musím vám pogratulovat, že jste vydrželi číst až do konce.

Teď mi už nezbývá nic jiného, než abych to celé zhodnotila. Opravdu celou superstar jsem si moc užila, moc mě pobavila a mám další dobrou zkušenost do života.

Loučí se s vámi Karolína Tkočová- moderátorka 1. Slovácké SuperStar!!!

13. 5. 2018 Zobrazit méně