Návštěvnost:

Vážení žáci, rodiče, prarodiče, přátelé školy,

ve dne 25. 5. 2018 se na naší škole uskuteční Den Afriky.

Protože jsme již dlouhá léta "adoptivními rodiči" dívky z Guiney, rádi bychom s našimi žáky nahlédli na způsob života právě na tomto kontinentu.

Součástí tohoto projektu budou i výstavy Hladová planeta a Supermarket Svět, které můžete v prostorách naší školy zhlédnout i po projektovém dni.

Rádi bychom Vás touto cestou rovněž pozvali na besedu, která se uskuteční dne 24.5.2018 od 18:00 hod. v kině Panorama v Polešovicích a jejímž obsahem bude seznámení se životem lidí v Africe, promítání fotografií,...

Bližší informace naleznete v přiloženém plakátu- zde

Těšíme se na Vaši účast!

Finále celoročního školního turnaje ve florbale

S blížícím se koncem školního roku  se také celoroční turnaj tříd  ve florbale nachýlil ke svému  konci. Celý rok se třídy utkávaly ve vzájemných zápasech. Hrálo se ve dvou skupinách, kde se rozhodlo o postupujících. Soutěžilo se také o nejlepší střelce obou kategorií. Zápasy byly velmi vyrovnané a o pořadí nakonec rozhodoval počet vstřelených branek.  Za krásného počasí v pátek 11.května 2018 sehrály týmy závěrečné zápasy, které rozhodly o konečném pořadí a o tom, kdo si zahraje s týmem učitelů na konci školního roku.

V mladší kategorii  v boji o 3.místo porazil tým FC Opice 3.B tým FC Piráti 3.A  5:0. Ve finále tým  Borci s.r.o.  5.B přehrál tým Parťáci 5.A  2:0.

Ve starší kategorii vyhrál v boji o 3.místo tým FC Asi nic 7.B nad FC Rebel 6.A  6:1. Finále bylo napínavé až do poslední chvíle, kdy se týmu FC Panthers  7.A podařilo srovnat zápas s týmem FC Vyšehrad  8.tř. tři sekundy před koncem na 2:2. Nakonec se z vítězství radoval tým osmáků, který vyhrál v samostatných nájezdech.

Nejlepšími střelci se stali Vojta Filípek z 5.A a Jakub Pavlas z 8.tř. Týmy obdržely diplomy a drobné dárečky stejně jako nejlepší střelci.

To znamená, že proti učitelskému týmu si zahrají týmy Borci s.r.o. 5.B a FC Vyšehrad  8.tř. Utkání se bude hrát na konci června.  Děkuji všem za skvělou práci a krásné zápasy po celý rok, také všem pomocníkům,  bez kterých by nebylo možné turnaj odehrát.

fotogalerie                                                                                                                                                         R.Šimková

VÝSLEDKY:

o 1.místo       -   BORCI S.R.O 5.B  :  PARŤÁCI 5.A   2:0

o 3.místo        -  FC OPICE 3.B : PIRÁTI  3.A   5:0

KONEČNÉ POŘADÍ

1.MÍSTO  BORCI S.R.O.  5.B

2.MÍSTO PARŤÁCI     5.A

3.MÍSTO  FC OPICE   3.B

4.MÍSTO  PIRÁTI     3.A

5.MÍSTO JOGURTÍCI    4.

NEJLEPŠÍ STŘELCI

1. VOJTĚCH FILÍPEK      5.A

2. MAGDA NEVAŘILOVÁ  5.B

3. MIKULÁŠ RYŠKA        5.B

3. TOMÁŠ PAVLÍČEK      5.A

o 1.místo  -   FC VYŠEHRAD 8. : FC PANTHERS 7.A  3:2 (nájezdy)

o 3.místo  - FC ASI NIC 7.B : FC REBEL 6.A   6:1

KONEČNÉ POŘADÍ

1.MÍSTO  FC VYŠEHRAD    8.

2.MÍSTO  FC PANTHERS   7.A

3.MÍSTO   FC ASI NIC      7.B