Návštěvnost:

Zavedení elektronické žákovské knížky

Naše škola v tomto školním roce zavádí elektronickou žákovskou knížku (dále jen E-ŽK), a to pro všechny žáky 3. – 9. tříd. Žáci 1. a 2. tříd budou mít i nadále notýsky. Důvodem zavedení E-ŽK je veliké množství výhod, které poskytuje:

·         každý rodič i žák má v systému zřízen samostatný účet s vlastním heslem;

·         díky E-ŽK je komunikace všech zúčastněných stran rychlejší a přehlednější;

·         rodičům poskytuje širší zpětnou vazbu, například díky průběžným aritmetickým průměrům u jednotlivých předmětů;

·         učitelům umožňuje v případě potřeby komunikovat se všemi rodiči či žáky najednou;

·         E-ŽK se dá jen velmi těžko ztratit nebo zapomenout.

Chápeme, že ne všichni rodiče mají pravidelný přístup k internetu, proto umožňujeme ve výjimečných případech papírovou žákovskou knížku zachovat.

Se zavedením E-ŽK souvisí i malá změna ve způsobu omlouvání. I nadále platí, že povinností zákonného zástupce je informovat školu o absenci žáka osobně, telefonicky, e-mailem nebo písemně nejpozději 3. den nepřítomnosti dítěte. Doposud platila ještě povinnost hned po ukončení absence omluvit dítě písemně v žákovské knížce. Tato povinnost platí i nadále, jen písemnou žákovskou knížku nahrazuje omluvný list, který každý žák obdrží na začátku školního roku.

O systému E-ŽK budete podrobně informováni na třídních schůzkách, které se uskuteční 18. září.

Věříme, že zavedení E-ŽK povede ke spokojenosti všech zúčastněných stran.

Mgr. Irena Bělohradová

30. 8. 2018 Zobrazit méně