Návštěvnost:

Kontinentální pohár v atletice- Ostrava

Celý loňský školní rok jsme se zapojovali do projektu Fandíme kontinentům, abychom se mohli zúčastnit velkého atletického svátku v podobě Kontinentálního poháru v Ostravě, který se konal v ČR úplně poprvé. Díky skvělé práci našich malých i velkých atletů jsme získali zdarma 42 vstupenek. K tomu jsme přikoupili 10 vstupenek pro rodiče a v sobotu 8.září 2018 jsme vybaveni transparenty, náramky a lepítky na tváře vyrazili za velkou atletikou. Do Ostravy jsme dorazili v pravé poledne a hurá do FAN zóny, kde jsme všichni obdrželi krásná modrá trička v barvě Evropy. Ve FAN zóně byly pro školáky připraveny nejrůznější soutěže, mohli jsme si také vyrobit vlastní startovní čísla, či si nechat namalovat na tvář vlaječky. Taky zde probíhala autogramiáda patronů – Báry Špotákové, Míši Hrubé, Pavla Masláka a Honzy Kudličky. A pak už hurá fandit. V kontinentálním poháru soutěžily jednotlivé kontinenty proti sobě, každý kontinent zastupovali dva atleti. Mítink probíhal celý víkend a účastnila se ho celá řada světových rekordmanů, olympijských vítězů, mistrů světa. Sledovali jsme hod kladivem, skok do výšky, sprinty, skok o tyči, vrh koulí, trojskok aj. Atmosféra byla úžasná, k vidění byla spousta krásných výkonů a my v modrých barvách jsme se skvěle bavili a velmi fandili Evropanům, kteří nakonec skončili na druhém místě za Amerikou.  Krásný den uběhl jako voda, moc jsme si to užili a už se těšíme zase v červnu na Zlatou tretru.

R.Šimková

9. 9. 2018 Zobrazit méně