Návštěvnost:

Beseda s Policií ČR

V dnešním digitálním světě je důležité dětem ukazovat, co všechno dokáží sociální sítě a jak internet může být velmi nebezpečný. Proto jsme do školy pozvali člověka nejpovolanějšího – tiskovou mluvčí a preventistku  Policie ČR v Uh.Hradišti, por. Bc. Milenu Šabatovou.

Přednášky jsme rozložili do dvou dnů.

První den absolvovali besedu žáci 6. a 7. tříd, kteří si vyslechli, jak funguje internet, sociální sitě a jak se dají zneužít veškeré informace. Také se dozvěděli, jak se bránit před kyberšikanou. Vše bylo proloženo videi a diskuzí se žáky.

Druhý den byla připravena podobná beseda i pro žáky 8. a 9.tříd. Tady byla beseda kromě kyberšikany a nebezpečí internetu zaměřena hlavně na kriminalitu mládeže a jejich trestní zodpovědnost. Paní policistka mluvila o tématech jako zneužívání tabáku, alkoholu či drog a jejich nebezpečí. Při besedách byli žáci velmi aktivní, podle ohlasů byly velmi zajímavé a pro žáky užitečné.

Renata Šimková

13. 9. 2018 Zobrazit méně