Návštěvnost:

Sběr papíru 2017/2018

Vážení rodiče, milí žáci, drazí kolegové,

vy všichni se podílíte na sběru papíru a dalších druhotných surovin a přispíváte tak ke snížení zátěže na životní prostředí a významně přispíváte do rozpočtu své školy.

Ve školním roce 2017/2018 bylo sesbíráno celkem 44 250kg sběrového papíru, 200l použitého oleje a 500kg vršků od PET lahví.

Každou surovinu prodáváme jinému odběrateli a získané peníze jsou na základě vystavených faktur řádným příjmem provozního rozpočtu školy. Ceny se v čase poněkud mění. U papíru se loni pohybovaly v rozmezí 1,50 - 2,20 Kč/kg, u oleje činí cena 5Kč/l a u vršků 3Kč/kg. V součtu činil příjem ze sběru za celý školní rok cca 80 tisíc Kč.

Sběr papíru 2012-2018

Peníze nejsou účelově určeny, ale veškeré finance proudící do školy využíváme na zajištění kvalitnějšího vzdělávání dětí. Peníze ze sběru se snažíme používat na věci a činnosti, které bychom si běžně nemohli dovolit, nebo by jih nebylo tolik. Obecně se jedná o zlepšení prostředí ve škole (posezení na chodbách, koberce ve třídách), zlepšení vybavení školní družiny (materiál, hry, stavebnice) i zlepšení kvality podmínek pro vzdělávání (počítačové vybavení, kopírování a tisk materiálů, interaktivní tabule aj.).

Ve škole jsme velmi vděční za tuto formu podpory a vylepšení rozpočtu a věříme, že je to na vzhledu, a fungování školy jako celku, vidět.

Děkuji vám všem za dlouhodobou podporu

Radim Pikner, ředitel

18. 9. 2018 Zobrazit méně