Čokoládová tretra 2019

Každý rok naši žáci navštěvují v červnu úžasný atletický mítink Zlatá tretra v Ostravě a ani letos tomu nebude jinak. Součástí mítinku je také vložený závod Čokoládová tretra pro děti do 11 let. Letos se naskytla příležitost nejen pro oddíly, ale také pro základní školy bojovat o účast v Ostravě. Škola má úžasný sportovní areál s 150m atletickým oválem, také zde pracuje atletická přípravka při AC Slovácká Slavia UH, podmínky velmi dobré. A protože naši žáci mají rádi pohyb a také atletiku, přihlásili jsme všechny žáky 1.stupně do tohoto závodu. Začátek dubna se nesl ve znamení školního kola, které probíhalo v hodinách tělesné výchovy. Ti nejmenší, ročník 2012, závodili na 100m, ročníky 2010-11 na 200m a ročníky 2008-2009 na 300m. V každé kategorii postupují 3 nejlepší dívky a 3 nejlepší chlapci. Celkem tedy 18 žáků postoupilo do čtvrtfinále závodu, který se bude konat v Olomouci 10.června 2019 a my budeme všem držet palečky, aby se jim podařilo probojovat se až do Ostravy a závodit  na skvělém mítinku mezi nejlepšími atlety světa. Pochvalu zaslouží ale všichni žáci 1.stupně, kteří se účastnili. Byli jste skvělí, skvěle jste fandili a příští rok to zopakujeme znovu.

R.Šimková

VÝSLEDKY A POSTUPUJÍCÍ:

100 M –  ročník  2012

1.BRÁZDIL M.            1.tř.                 1. ŠMEHLÍKOVÁ S.       1.tř.

2.BARTOŇ J.                                    2.SOJÁKOVÁ T.

3.SPÁČIL O.                                     3. NECHALOVÁ V.

200M – ročník 2010-11

1.BARTOŠ M.             2.B                             1.JANÍKOVÁ T.              3.A

2.DŘÍMAL J.                                                2.BERKOVÁ E.               2.B

3.BEDNAŘÍK P.                                           3.ZELINKOVÁ T.            3.A