1

Stránka

• 1

Krajské finále štafetového poháru

V dubnu tým atleťáků  vybojoval v okresním kole štafetového poháru nádherné  3.místo a postoupil do krajského kola. Toto kolo se uskutečnilo v úterý 14.května 2019 v Uh. Hradišti za účasti 14 nejlepších škol v kraji.  V loňském roce jsme obsadili 6.místo, které jsme chtěli minimálně obhájit a žádná štafeta doposud nezískala v kraji medaili, to jsme letos chtěli změnit. Nejprve se běželo 8x100m mladší kategorie a pak starší. Mezitím si děti zaskákaly z místa. Poté probíhaly běhy A a B 8x200m, kde byla smíšená družstva. Na závěr jsme si zaházeli medicinbalem. Počasí tentokrát vůbec nepřálo, sice nepršelo, ale byla pořádná zima a foukal silný vítr.  Všechny štafety na tom běžecky byly výborně a tentokrát jsme ani nevyráběli chyby na předávkách, přestože jsme měli mezi sebou 2 nováčky, kteří závod běželi poprvé. Z okresu Uh.Hradiště nás porazila jen ZŠ Sportovní.  V konečném pořadí škol jsme obsadili nádherné 6.místo a poprvé to zacinkalo v jednotlivých štafetách, kdy na bronzový stupínek k překvapení všech vystoupala mladší štafeta 2.-3.tř., což se nám v kraji podařilo úplně poprvé. Je radost se dívat, jak jim to krásně štafetí a táhnou za jeden provaz. Je to specifický závod, kdy nervozita je dvojnásobná, protože bojujete za tým. Moc jim gratulujeme, děkujeme za super krásné zážitky.

R.Šimková, Z.Nedorostková

Školu reprezentovali: H.Pavlíčková, L.Pavlíčková,  O.Hrančík,  J.Zajíc, T.Vaďurová, Ž.Šoustková. M.Šoustková, M.Macháň, R.Šmehlík, J.Dřímal, D.Menšík, M.Bartoš, M.Drobil, P.Ševčíková, T.Janíková, A.Zelinková

Celkové pořadí:                                         Pořadí štafet:

1. ZŠ SPORTOVNÍ UH                            3.místo  8x100m mladší
  2. ZŠ E.ZÁTOPKA ZLÍN
  3. ZŠ OTROKOVICE                                8.místo  8x100m starší
  4. ZŠ VESELÍ N.M.
  5. ZŠ ZUBŘÍ                                            4.místo 8x100m běh A smíšené