Zápis do 1. třídy

Vážení rodiče budoucích prvňáků,

zápis do první třídy proběhne v letošním roce bez přítomnosti dětí. Abychom celý proces co nejvíce zjednodušili, připravili jsme pro vás možnost podávat žádost o přijetí online. Podávání žádostí online je zpřístupněno od 1.4.2020 do 24.4.2020. Vlastní zápis bude probíhat ve dnech 27. - 29. 4. 2020.

Jak to funguje?

Po kliknutí na banner pod textem budete přesměrováni na elektronickou přihlášku, kterou vyplníte a online odešlete k nám do školy. Stejně odešlete i případnou žádost o odklad.  V rámci online podání si zarezervujete přesný čas zápisu.

Podání přihlášky online

Následně může nastat několik situací, které záleží situaci každého dítěte:

a) Dítě nastoupí do školy v řádném termínu.

Do školy je třeba doručit pouze podepsanou žádost a kopii rodného listu. Nejjednodušší bude navštívit školu v rezervovaném termínu a žádost podepsat na místě. Pokud nechcete chodit do školy, žádost je možno také vytisknout, podepsat a doručit do školy osobně nebo poštou. Žádost je možno doručit také se zaručeným elektronickým podpisem do datové schránky školy nebo na emailovou adresu zspolesovice@zspolesovice.cz.

b) Zákonní zástupci budou žádat o odklad zahájení povinné školní docházky

Do školy je třeba dodat podepsanou žádost o přijetí a žádost o odklad včetně povinných příloh. Podejte žádosti online a dostavte se, prosím, do školy v rezervovaném termínu. Vzhledem k mimořádné situaci se předpokládá, že v zákonném termínu nebude mít většina rodičů k dispozici vyjádření školského poradenského zařízení. V průběhu zápisu dohodneme další postup.

c) Dítě má vydané rozhodnutí o odkladu z loňského roku.

V tomto případě platí rozhodnutí o přijetí z roku 2019. Žádáme rodiče, aby vyplněním online přihlášky dali najevo, že zájem dát dítě do naší školy stále trvá. Do školy není třeba vůbec chodit.

Informace o průběhu zápisu 2020 ke stažení

Desatero pro rodiče dětí předškolního věku

V případě jakýchkoli dotazů neváhejte a obraťte se na nás.

Mgr. Radim Pikner, ředitel

zspolesovice@zspolesovice.cz

Prohlášení k dodržování karantény učitelky ZŠ Polešovice

Z důvodu šíření nepodložených informací a spekulací zveřejňujeme následující prohlášení o pohybu paní učitelky v poslední době:

1. V době jarních prázdnin jsme odjeli do státem označené nerizikové oblasti. Cestu jsme zvažovali, žádné doporučení v té době ministerstvo nevydalo, v ČR žádný případ. . Během pobytu v Trentinu žádné náznaky nějakých problémů. Pouze v ČR první výskyt nemoci.
2. Po návratu v sobotu 7.3.ve večerních hodinách jsme IHNED začali dodržovat karanténu. Nejstarší dcera s námi nebyla, proto se před naším příjezdem odstěhovala a do dnešního dne s ní nemáme blízký kontakt.
3. V neděli se u manžela odpoledne objevila horečka.
4. V pondělí se pokoušel celé dopoledne dovolat na hygienu (cca 5 hodin) a chtěl to vzdát, neměl žádné příznaky!! Ale má zodpovědnost ke svému okolí a vydržel.! Odpoledne se dovolal a po konzultaci a zhodnocení příznaků v pondělí navečer dojela sanitka pro vzorky.
5. Až ve středu odpoledne nám byl oznámený pozitivní test.
6. Dnes dopoledne vzali vzorky mně a dcerám.
7. Náš zdravotní aktuální stav je u všech dobrý.

Jako ředitel školy mohu potvrdit, že paní učitelka od svého návratu domů ani na okamžik nenavštívila budovu školy. O své karanténě mne infomovala a pečlivě ji dodržuje.

Prosím, nešiřte poplašné zprávy, zbytečně nevyvolávejte paniku. Buďme k sobě ohleduplní!

Radim Pikner, ředitel

12. 3. 2020 Zobrazit méně