EVROPSKÝ TÝDEN SPORTU - ATLETICKÝ ČTYŘBOJ A ATLETIKA HRAVĚ ZDRAVĚ 24.9.2021

     

 Jsme moc rádi, že po vynucené roční pauze jsme se mohli zapojit do evropského týdne sportu. Počasí nám opět přálo. V pátek 24.září 2021 se nejprve dopoledne uskutečnil tradiční 10.atletický čtyřboj pro žáky 1.stupně. Závodu se zúčastnilo 8 škol z celého okresu – ZŠ Nedakonice, Ostrožská Nová Ves, Uh.Ostroh, Kunovice - Červená cesta, Tupesy, Osvětimany, Bílovice, Polešovice. Po slavnostním zahájení a rozcvičce s Atíkem závodilo více než 130 dětí ve dvou kategoriích – mladší a starší, chlapci, dívky. Malí atleti museli zvládnout běh 50m, 300m, skok z místa a hod medicinbalem. Ti starší zase bojovali v běhu na 50m, 300m, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. Všichni si společně zaběhli vložený závod štafet. Ti nejlepší obdrželi diplomy a medaile, věcné ceny, které jsme získali díky zapojení do Evropského týdne sportu, vítězné štafety získaly poháry, které věnovalo stejně jako medaile sdružení rodičů. Všechny děti dostaly náramky s logem závodu. Ceny dětem předávali naši reprezentanti v atletice Daniel Kotyza a Petr Tuček, kteří přijeli na odpolední sportovní akci spolu s atletickým maskotem Atíkem. V úžasné atmosféře byly vidět krásné výkony, spoustu radosti z pohybu a také setkání se s ostatními sportovci. Atleti si s dětmi zazávodili a nemohl chybět ani fotbálek. A ani naši malí polešovští atleti se neztratili – svou kategorie vyhrál Matyáš Bartoš, stříbrnou medaili získal Lukáš Holáň a bronzovou Radek Menšík. Štafetu vyhráli starší kluci ve složení D.Menšík, Bartoš, Dřímal, Ryška, také starší holky – Podráská, Hrančíková, Kubalová, Berková a mladší kluci – Pomšár, Valenta, Menšík R., Holáň skončili těsně druzí. Ani ostatní nezklamali a odvedli krásné kvalitní výkony, které jsou příslibem do dalších let.
     Po krátkém odpočinku a naplnění žaludků jsme na školním hřišti připravili spolu s atletickým svazem atletické odpoledne pro veřejnost Atletika hravě zdravě, kdy šlo o propojení pravidelného pohybu a stravy. V areálu vznikly pod vedením Dity Franklové z atletického svazu dva stánky se zdravou svačinkou a také zde proběhla autogramiáda atletů, kteří s námi strávili celý den. Po slavnostním zahájení a společné rozcvičce, kde nechyběl ani maskot Atík, všichni příchozí na startu obdrželi kartičku s deseti disciplínami, které museli zvládnout. Jakmile měli orazítkovanou kartičku, u stánku dostali zdravou svačinku na doplnění energie. Závodilo se v disciplínách  hod medicinbalem či raketkou, hod oštěpem na cíl, přeskoč sám sebe, trojskok, přeskoky švihadlo, sprint 50m, překážková dráha, překážkový běh, skok z místa. Děti se do toho pustily bez obav, rodiče se chvíli zdráhali, ale dlouho jim to nevydrželo. Někteří disciplíny proběhli i dvakrát, celé rodiny se navzájem hecovaly. Nešlo však o rekordy, ale o to užít si krásné odpoledne plné sportu, což se nakonec podařilo, akce se zúčastnilo okolo 200 malých i velkých sportovců.
       Poděkování patří všem, kteří se podíleli na zdárném průběhu krásného sportovního dne – rozhodčím a pomocníkům z řad učitelů a vedení za podporu, pomocníkům z řad žáků, SR za medaile a poháry, atletickému svazu,  reprezentantům atletům, kteří přijeli podpořit dobrou věc, všem školám za účast a také těm, kteří se nebáli a přišli si zasportovat.
       Vše probíhalo v duchu fair play a my jsme rádi, že existují projekty jako je Evropský týden sportu,  Atletika do škol, Atletika pro celou rodinu, Pohybová gramotnost, olympijský víceboj, olympijský odznak, kterých se každý rok účastníme. Děti také představují své sporty, spolu s námi se účastní různých sportovních akcí, do společného sportování se zapojují rodiče.
      Díky podpoře projektů můžeme dále rozvíjet naše sportovní aktivity a pomáhat dětem najít tu správnou cestu nejen k pohybu a ke zdravému životnímu stylu, ale také k přátelství, férovosti, zodpovědnosti apod. Jsme šťastni, že po covidové době našli všichni znovu chuť sportovat, setkávat se.

FOTO: https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/211072
VÝSLEDKY:                                                                      

                                                                     

Soubory