Přijela za námi olympijská hlídka

 Napříč třídami plníme disciplíny olympijského víceboje a odznaku, kromě sportovního vybavení k nám v roce 2014-15 zavítala také olympijská hlídka - Jirka Prskavec, Šárka Kašpárková, každý rok dostáváme sportovní vysvědčení. Vloni jsme hlídku opět získali, ale kvůli covidu došlo k ročnímu odložení. Nyní jsme se dočkali.

Ve čtvrtek 7.10.2021 k nám přijeli tolik očekávaní olympionici - skokan o tyči Štěpán Janáček, trojskokanka Šárka Kašpárková, stolní tenistka Iveta Vacenovská,  Pavel Dolejšek - kouzelník a moderátor a také maskot letošních olympijských her v Tokiu. I když ráno nás počasí trošku ještě zlobilo, tak v 9 hod. se umoudřilo a naše žáky mohl přivítal moderátor spolu s maskotem. Po úvodních slovech a nezbytném rozdělení našich 56 žáků do 4 týmů se mohlo začít sportovat na různých stanovištích. Pro začátek nesměla chybět společná rozcvička. Hráli jsme piškvorky, zkoušeli stolnotenisové dovednosti, obratnost apod. Tentokrát nešlo o soutěž, ale o radost z pohybu, a tak byly drobnostmi ohodnoceny všechny týmy. Na konci cvičení žáci vyzvali Ivetu Vacenovskou na souboj v ping pongu. Mile ji překvapili svým uměním. Příležitost ukázat své umění dostal také Pavel Dolejška se svými triky a kouzly, doslova nás uhranul.  Po dvou hodinách přišlo závěrečné hodnocení, autogramiáda a loučení. Získali jsme také odměny, které budou použity při sportovních kláních. Všichni byli velmi spokojeni a dle ohlasů se všem moc líbilo. Děkujeme fanouškům, kteří nás přišli povzbudit. I když tentokrát nemohli sportovat všichni, určitě si i ostatní užili setkání s olympioniky, které nemáme možnost tak často potkávat.  Vždyť mezi olympijské hodnoty patří hlavně přátelství a respekt. Přejeme všem radost z pohybu a také úspěšné plnění disciplín olympijského víceboje, díky kterému jsme tuto hlídku získali.  I letos budeme mít možnost získat hlídku či finanční odměnu, na konci roku vás opět všechny čeká sportovní vysvědčení. Tak do toho a půl je hotovo.
                                                                  Renata Šimková, Jana Hasoňová

foto:   https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/7714970
https://www.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/7721034