Zlatý list - přírodovědná soutěž

Zlatý list – přírodovědná soutěž

Zlatý list je přírodovědně-ekologická soutěž, kterou pořádá Český svaz ochránců přírody. Smyslem soutěže je umožnit setkání dětem s hlubším zájmem o přírodu a formou soutěže porovnat jejich znalosti.

Po dvouletém nuceném odpočinku z důvodu uzavření škol se konečně mohli i žáci naší školy znovu ukázat se svými vědomostmi. Okresní kolo soutěže se konalo 15. 10. na „Smraďavce“ u Boršic. Účastníci Zlatého listu na jednotlivých stanovištích soutěžní stezky prokázali výborné znalosti v oblastech ekologie, ochrany přírody, zoologie, botaniky, ale i včelařství a rybářství.

Školu letos zastupovalo jedno šestičlenné družstvo mladších a jedno starších žáků. Především mladší žákyně sebe i ostatní potěšily druhým místem. Velká pochvala tedy náleží Anně Piknerové, Žofii Šoustkové, Tině Vaďurové, Gabriele Možíšové, Kláře Buchtíkové a Mellise Mahdalové.

Holky, děkujeme za výbornou reprezentaci ZŠ Polešovice.

                                                                                              Mgr. Radka Piknerová