Okresní kolo Odznaku všestrannosti Uh.Brod 26.4.2022

Po covidu se také po 3 letech rozběhla okresní kola Odznaku všestrannosti.  Posilněni zkušenostmi z republikového finále v Brně jsme chtěli ukázat, že naše účast nebyla jen symbolická. Od 5.třídy po 9.třídu celý rok všichni žáci plnili 10 disciplín Odznaku všestrannosti v rámci Sazka olympijského víceboje – 60m, 1000m, skok daleký, kriketový míček, shyby, kliky, švihadlo, medicinbal, trojskok.  Ti nejlepší nás reprezentovali v úterý 26.4.2022 na okresním kole v Uh.Brodě za účasti hlavní patronky bývalé vynikající atletky Šárky Kašpárkové. V okresním kole na závodníky čekalo pět disciplín – kliky 2min, trojskok, hod medicinbalem, 4 způsoby přeskoků přes švihadlo 2min, běh 1000m. Soutěží družstva i jednotlivci. Naši školu reprezentovali: Jakub Dřímal, Matyáš Bartoš, Anděla Hrančíková, Prokop Bednařík, Tereza Janíková, Tina Vaďurová, Ludmila Pavlíčková, Roman Šmehlík, Mikuláš Mrkus, Filip Vávra, Daniel Blizňák, Žofie Šoustková. Všichni předvedli skvělé výkony a dokázali, že ani covid je neodradil od sportování. Za účasti 200 závodníků jsme získali v jednotlivcích 4 medailedvě stříbrné – Tereza Janíková, Matyáš Bartoš a dvě bronzové – Jakub Dřímal, Anděla Hrančíková. Družstvo obsadilo úžasné 5.místo. Všichni 4 medailisté postupují do krajského kola v Otrokovicích v květnu.  Ani ostatní nezklamali /4 umístění v první desítce/, překonali svá osobní maxima a zaslouží obrovskou pochvalu a poděkování za odvedenou práci.  Všichni jsou odhodláni trénovat a příští rok se pokusit o ještě lepší výkony a poprat se o další postupy. Není jednoduché zvládnout pět disciplín za jeden den a jsem ráda, že se daří u dětí rozvíjet všestrannost.

Moc jste mě potěšili, jak jste bojovali a vzájemně se povzbuzovali, pomáhali si. Jsem na vás opravdu pyšná, jen tak dále. Všem gratulujeme a  držíme palce v krajském kole v Otrokovicích.  
https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/8349986