Návštěva Litvy, aneb projekt Erasmus+ pokračuje

Ve dnech 25. – 29. 4. se skupinka osmi deváťáků a tří učitelek zúčastnila výjezdu do Litvy. Ten se konal v rámci projektu Eramus+. A protože je název našeho projektu Europe in S.H.A.P.E, byly projektové aktivity zaměřeny především na zdravý životní styl.

V průběhu celého týdne jsme nachodili desítky kilometrů v okolí města Birzai, kde jsme obdivovali zejména čistou přírodu plnou krásných jezer. Navštívili jsme hrad Trakai a hlavní město Vilnius. Zúčastnili jsme se hodin tance, létající jógy, hipoterapie, jízdy na cyklistických trenažérech a absolvovali jsme 1,5 km dlouhou procházku po stezce bosou nohou. Žáci navštívili hodiny výtvarné a hudební výchovy, kde se naučili zpívat litevskou píseň. Často v průběhu týdne pracovali v mezinárodních týmech a jednoznačně prokázali, že umí komunikovat, jsou aktivní a anglicky se domluví.

Všem zúčastněným děkuji za skvělou reprezentaci školy i České republiky, za příkladné chování a aktivní přístup.

Fotky z celého týdne najdete ve fotogalerii na webu školy.

                                                                        Irena Bělohradová