KRAJSKÉ KOLO ŠTAFETOVÉHO POHÁRU HOLEŠOV 12.5.2022

V dubnu tým atleťáků vybojoval v okresním kole štafetového poháru nádherné 2.místo a postoupil do krajského kola. Toto kolo se uskutečnilo ve čtvrtek 12.května 2022 v Holešově za účasti 9 nejlepších škol v kraji. Před covidem v roce 2019 jsme obsadili 6.místo, které jsme chtěli minimálně obhájit a po očku jsme pokukovali po vyšších příčkách. Počasí tentokrát vyšlo na jedničku.  Nejprve se běželo 8x100m mladší kategorie a pak starší. Po prvních štafetách jsme drželi 5.místo a na dvoustovkách jsme chtěli ještě zabojovat o medaili. V mezičase si děti zaskákaly z místa a zaházely plným míčem, kde se blýskl svými výkony Radek M., který získal 2 medaile. Poté probíhaly už běhy A a B 8x200m, kde byla smíšená družstva. Počasí tentokrát vyšlo vůbec nepřálo, sice nepršelo, ale byla pořádná zima a foukal silný vítr.  Všechny štafety na tom běžecky i na předávkách byly výborně, přestože jsme měli mezi sebou oproti okresnímu kolu jednu novicku, která narychlo zaskočila za zraněnou atletku a  závod běžela poprvé. Ve starších štafetách na 100m skončili naši atleti na 3.místě, stejně tak smíšená štafeta A na 200m. V konečném pořadí škol jsme obsadili nádherné 4.místo, kdy o něm rozhodla až cílová kamera a my prohráli o 0,28 sekundy. Jak málo stačilo, aby to cinklo. K tomu zaběhli v historii nový rekord školy, který vylepšili o 10 sekund. Neuvěřitelné, neskutečné, v tak obrovské konkurenci velký úspěch. Je radost se dívat, jak jim to krásně štafetí a táhnou za jeden provaz. Je to specifický závod, kdy nervozita je dvojnásobná, protože bojujete za tým. Moc jim gratulujeme, děkujeme za super reprezentaci naši školičky.                                                             

Školu reprezentovali: M.Bartoš,  J.Dřímal, D.Menšík, P.Bednařík, R.Menšík, Š.Pomšár, D.Valenta, L.Holáň, E.Berková, V.Nghiemová, E.Ingrová, A.Hrančíková, D.Zatloukalová, E.Tkočová, K.Mrkvová, A.Vítová

 Celkové pořadí:                                         

1.   ZŠ SPORTOVNÍ UH              8:35,78                             
2.   ZŠ OSKOL KROMĚŘÍŽ         8:58,73                                      
3.   ZŠ SLOVAN KROMĚŘÍŽ       9:03,28                                
4.   ZŠ POLEŠOVICE                     9:03,59                                    
5.   ZŠ OTROKOVICE                9:04,27   
6.   ZŠ E.ZÁTOPKA ZLÍN             9:12, 96                                     
7.   ZŠ HOLEŠOV                        9:23,36
8. ZŠ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ         9:31,59
9. ZŠ LEŠNÁ                                9:41,64
 FOTO:    https://eu.zonerama.com/ZSPolesovice/Album/8400272

Soubory