Projekt Edison je úspěšně za námi!

1

Skončil týden, který byl pro všechny žáky tak trochu jiný. Od pondělí 28. 1. do čtvrtku 31. 1. jsme měli ve škole vzácnou návštěvu – stážistky ze čtyř zahraničních zemí. Všechny studují ve své zemi vysokou školu a k nám přijely v rámci projektu Edison, kterého jsme se zúčastnili již potřetí.

Tentokrát nás navštívily:

Elene Khatchvani (Gruzie)

Fiorenza Bearticia (Indonésie)

Hazel Ye (Taiwan)

Jennie Tseng (Čína)

Celý týden nadšeně přednášely o svých zemích, hrály se žáky hry, učily je anglicky, trpělivě se fotily a podepisovaly. Všem čtyřem patří veliký dík za nezapomenutelné zážitky. Protože byly ubytované v rodinách našich žáků, chtěla bych velmi poděkovat rodinám Anežky Mrkusové, Tobiáše Hrabce, Kateřiny Marečkové a Tadeáše Hejcmana za pomoc při realizaci projektu a za jejich vřelé přijetí.

Poděkování patří i zlínské agentuře AIESEC, která projekt organizuje a pobyt stážistů zprostředkovává. Více informací můžete získat na webových stránkách http://aiesec.cz/pro-skoly/.

A v čem vidíme hlavní přínos projektu pro školu?

• Podporuje mezikulturní vzdělávání.
  • Přináší nový pohled žáků, rodičů a okolí na činnost školy.
  • Rozšiřuje všeobecný přehled žáků.
  • Vede k uvědomění si rozdílů mezi národnostmi a kulturami.
  • Umožňuje jedinečný zážitek ze setkání s odlišnou kulturou.
  • Žáci získávají odpovědi přímo od zdroje.
  • Motivuje k učení angličtiny.

Elene, Fiorenze, Hazel a Jennie přejeme krásný zbytek pobytu v České republice a v březnu šťastnou cestu domů!

Mgr. Irena Bělohradová