Blíží se Vánoce, čas lásky, pohody, obdarování…. Děti netrpělivě sledují adventní kalendář, těší na dárky, připravují dárky svým blízkým. Ne každý to štěstí má, aby prožil svátky podle svých představ. Děti v azylových domech a ze sociálně chudých rodin moc dárků nedostávají, radost jim udělá krabice naplněná hračkami, školními potřebami, knížkami, oblečením. To je i krédo charitativní akce Krabice od bot, do které jsme se s dětmi ze 4.A. zapojili. Děti přinesly hračky, oblečení, knížky a hry, které už doma nepoužívají, zabalili jsme je do krabic a v sobotu už krabice putovaly ke svým příjemcům. Nezapojily se všechny děti ze třídy, ale to ani nebylo smyslem této akce, která je dobrovolná. Někdo se se svými hračkami nerad loučí, jiný má mladší sourozence, někdo nechtěl nebo prostě zapomněl nějakou maličkost přinést. Děkuji všem dětem i jejich rodičům, že alespoň takto zpříjemní vánoční svátky někomu dalšímu a zažehnou vánoční plamínek v srdíčku a rozzáří oči u nazdobeného stromečku.

Chtěla jsem udělat dobrý skutek.

Pro mě to má smysl, aby i chudší rodiny měly pěkné Vánoce.

Přinesl bych něco, abych udělal radost.

Měla jsem dobrý pocit, že jsem udělala radost ostatním dětem.

Doufám, že se dárky naší třídy budou líbit a děti si s nimi budou hrát.

Jsem ráda, že se naše třída této akce zúčastnila.

Darovala jsem hračky, protože mi to přišlo jako dobrý nápad.

Přála bych si, aby se děti měly dobře a měly spokojené Vánoce.

Posíláme hračky, se kterýma si už nehrajeme a je to  jako bychom jim posílali radost.

Přejeme krásný předvánoční čas.