V loňském roce navštívili naši žáci protidrogový vlak v Uh.Hradišti, kde v zážitkovém programu prožívali příběh party lidí, která se dostala na šikmou plochu díky drogám. Prošli si celý příběh, který byl vyprávěn virtuálně již mrtvým uživatelem drog. Nebylo to jen o drogách, ale také o kriminalitě související právě s užíváním drog.

Protože se nám vlak moc líbil, rozhodli jsme se letos využít nabídky Policie ČR, která vytvořila navazující dvouhodinový výukový program. Ve čtvrtek 16. ledna 2020 k nám do školy zavítala por. Bc. Milena Šabatová, preventistka Policie ČR v Uh.Hradišti. Žáci 8. a 9. tř. se tentokrát proměnili v týmy kriminalistů a prožili si tento příběh znovu z opačné strany – ze strany zákona. Na interaktivní tabuli se opět odehrával příběh party z protidrogového vlaku, který již všichni znali. V určitých fázích se příběh zastavil a skupinkám kriminalistů byla zadána otázka týkající se trestní odpovědnosti, o které museli přemýšlet a rozhodnout, co je dle nich správné. Kromě těchto pro život důležitých věcí se žáci dozvěděli také něco málo o práci policie. Rovněž mohli směřovat k paní preventistce své dotazy.

Dle ohlasů žáků byli účastníci s programem velmi spokojeni a my děkujeme za jeho zprostředkování.