Putování po Asii – projektový den Světadíl

Poslední pozdravy odeslány, poslední fotky vloženy do alba, poslední zážitky převyprávěny, cestování po Asii je u konce. A nebylo to cestování ledajaké. Vzhledem k výběru kontinentu a současné situaci se stalo naprosto jedinečným, neboť probíhalo bez jakýchkoli obav, z bezpečí vlastních domovů, pouze na dálku. Stejným způsobem, tedy na dálku, připravily letos třídní učitelky pro děti prvního stupně projektový den Světadíl, který jim v průběhu pěti let postupně umožňuje navštívit a poznat pět kontinentů.

Uspořádat projektový den touto formou bylo velkou výzvou. Přípravný tým sám se musel nejdříve mnoho nového naučit, aby pak zájemci o dobrodružství mohli mnoho nového zažít. Nejen žáci tak zakusili úskalí domácího vzdělávání, které navíc muselo být absolvováno ve velmi krátkém čase. Nakonec se plánování cesty podařilo a dobrodruzi, malí i velcí, mohli sbalit své batohy a vyrazit za krásami Asie.

Během svého dlouhého, někdy i vícedenního putování navštívili několik krásných míst, např. Čínu, Indii, Tibet, Himálaj. A kam zavítali, tam je nečekaly davy turistů, příp. jiné nechtěné nástrahy, ale zajímavé informace, poutavé činnosti a hravé aktivity. Ničeho se nezalekli, všeho se zhostili s vervou a fotogalerii brzy zaplavily příspěvky nových divů světa v podobě jedinečných staveb, uměleckých děl i kulinářských zážitků. Krásné pyramidy, unikátní zdi, majestátní jeřábi, zářící lampičky, zdolané vrcholy, chutné nudle, voňavé koření, léčivý čaj, meditační chvilka, to všechno cestovatelé zachytili na svých snímcích, o čemž se můžete přesvědčit na vlastní oči.

Pokud byl projekt motivací a zvažujete, že se na nějaké jiné místo v Asii ještě podíváte, pak můžeme tuto formu poznávání jedině doporučit. Není k ní třeba žádného povolení, vycestovat můžete kdykoli a také návrat domů se obejde bez větších obtíží. Šťastnou cestu!

Pavla Kubišová