V pátek 1. 11. jsme si na 1. stupni  připomněli anglosaský svátek Halloween. Velké díky patří rodičům dětí, kteří se podíleli na přípravě masek a zajištění dobrot. Stejně tak třídním učitelkám a patronům prvňáčků, kteří dětem nachystali pestré a hravé dopoledne s halloweenskou tématikou.

Samozřejmostí bylo tradiční vyřezávání dýní, které zdobí a v noci osvětlují kruhový záhon před školou. Ve třídách se plnily strašidelné úkoly, vyráběly se papírové hrady, halloweenské zápichy do květináče, pekly se sladké dobrůtky, tančilo se a hodovalo.

Masky byly milé i hrozivé. Z říše fantazie, ale i naprosto reálné. Některé naháněly hrůzu. Všechny ale byly s pečlivostí připravené. I díky nim jsme prožili neobyčejný den ve škole.
Tečkou halloweenského dne bylo společné setkání všech aktérů, včetně rodičů, a zapálení svíček při podvečerním rozsvěcování dýní.