Na svatou Kateřinu zalezeme pod peřinu

Toto rčení provázelo celý páteční den 23.listopadu děti i vyučující od první do čtvrté třídy v naší škole. Po chodbách pobíhali košiláčci a pyžamáčci, ve třídách bylo příjemné příšeří, někteří spáči zahrabaní v peřinách s plyšáčkem v ruce doháněli noční spánek. Také paní učitelky přišly lehce rozvrkočené ve slušivých nočních úborech. Děti ale dlouho spát nevydržely, proto ve svých třídách plnily rozličné úkoly, vyplňovaly pracovní listy, poslouchaly pohádky nebo vyráběly různé výrobky. Po řádném probuzení probíhaly i polštářové bitvy, honičky a schovávačky.

Když se po chodbách začala rozléhat slova písně Vánoce, Vánoce, skoro-li budete… všichni se ztišili a poslouchali program polešovských Drmolic o adventu, vánočních zvycích a povídání tetiček při draní peří. Všichni si zazpívali několik písniček o Katkách, Kačenkách a Kateřinkách, poslechli jsme si příběh o svaté Kateřině a popřemýšleli nad hádankami lidových pranostik a přísloví.

Zbytek dne utekl v klidném podřimování jako voda, děti si sbalily polštáře a pyžamka a chystaly se na oběd a domů.  I ve školní jídelně nám paní kuchařky připravily k obědu maso pod peřinkou. Projektový den se vydařil, každý si ho užil podle svého a budeme se těšit na další.