Již druhým rokem pokračuje projekt IKAP ve spolupráci se SOŠG STaré Město u Uh. Hradiště. Ten spočívá v objevení zručnosti našich žáků, u některých o prohloubení jejich schopností.

A tak jsme první prosincový týden vyrazili do Uh. Hradiště do dílen na Mojmíru, abychom vyrobili vodní mlýnek spolu s náhonem. Protože mlýnek si už loni vyráběli kluci, tak letos byla řada na děvčatech. Zatímco tyto čile řezaly, brousily a spojovaly nachystané části pod skvělým vedením mistrové paní Chmelařové, chlapci dělali zmiňovaný náhon. A protože se máme vzájemně rádi, každý z kluků udělal náhony 3 tak, abychom k Vánocům měli všichni doma dva dárky. Na konci dostoupila spolupráce vrcholu, kdy každý dělal, co je třeba.

Paní mistrová pěla chválu, do školy posílala pozdravy a pochvaly nejen chování, ale i pracovitost našich žáků a my se těšíme na to, co si vyrobíme v červnu.

Jsme rádi za takový projekt, během kterého se nám dostanou do rukou nástroje, se kterými možná mnozí z nás nepřijdou do styku. Stejně tak jsme vděčni za možnost dozvědět se, jakým způsobem řezat, brousit, pilovat tak, aby výsledek naší práce byl co nejlepší a samotná činnost efektivní.