I v letošním roce pokračuje projekt PATRONSTVÍ, který započala loňská devátá třída. Projekt spočívá v tom, že si deváťáci vyberou své kamarády z 1.tříd, o které se budou po celý rok starat a budou jejich kamarády – patrony. Společně během roku budou podnikat různé společné aktivity.

Vše začalo prvního září, kdy patroni přiváděli prvňáčky na pódium, kde jim pan ředitel slavnostně předával klíč. Druhý den jsme naše nejmenší čekali u vchodu do školy, pomohli jim přezout se a usadit je ve třídě na své místo. Druhou hodinu jsme je prováděli po naší nádherné školičce a den jsme ukončili společným obědem. Další dny budeme našim svěřencům pomáhat ráno u školy a o velkých přestávkách. Po prvním měsíci ve škole začneme se společnými aktivitami – jako společné čtení, nocování, malování, bezpečnost, den stromů a spoustu jiných akcí, na které se již těšíme.

R.Šimková, 9.třída

Zde si můžete prohlédnout patrony s jejich svěřenci.

Fotografie z druhého dne našeho společně stráveného času si můžete prohlédnout zde.