Vážení rodiče a milí žáci, vzhledem k situaci v ČR a uzavření školy si vás zatím dovoluji oslovit formou tipů, které by pro vás v tomto čase mohly být užitečné.

RODIČEM V DOBĚ WEBOVÉ 15/4/2021 (zdarma)

Konference pro rodiče, která vás provede digidžunglí. Můžete se těšit na zajímavá témata a ještě zajímavější řečníky.

onlineAkce je pořádána pod záštitou starosty města Uherské Hradiště pana Ing. Stanislava Blahy.

Webové stránky: Co vše potřebuji vědět o koronaviru?

S výstižným podtitulem: Koronavirus - leze nám víc na plíce, nebo na mozek? Vše, co potřebuješ o novém viru vědět.

Webové stránky: Bezpečně na internetu

Informace o tom, jak se pohybovat bezpečně v prostředí internetu pro vás sestavil Mgr. Kamil Kopecký, Ph. D. z Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Pan Kopecký se bezpečnosti na internetu věnuje velmi intanzivně.

Dokument: The social dilema (doporučuji pro rodinný večer):

Ve filmu na pomezí dokumentu a dramatu varují odborníci na moderní technologie před sociálními sítěmi, které sami vytvořili.

Lekce vhodné k distanční výuce: https://www.jsns.cz/distancni-vyuka

Lekce jsou zpracovány na různá témate dnešní doby. Jsou rozdělená pro jednotlivé stupně škol. Vždy i s manuálem, jak se o lekci s dětmi pobavit.

Práce žáků: Mediální ring

Žáci se nechali inspirovat dvěma lekcemi na jsns.cz a vytvořili vlastní shot o tom, jak se orientovat v důvěryhodnosti sdělení, ktará na nás vyskakují ze všech stran a z různých úhlů pohledu.