V pondělí 9. prosince se žáci 7. B vydali  do Uherského Hradiště. Cílem jejich návštěvy bylo dětské oddělení knihovny, kde je paní Hanáčková seznámila s hlavními díly fantasy literatury.

Od Harryho Pottera jsme se dostali k Pánu prstenů a Hobitovi od britského spisovatele Tolkiena, kteří patří mezi čtenářské klasiky. Dále nám doporučila příběhy Letopisů Narnie, Percyho Jacksona, fantastické příběhy o sedmi divech světa, ale také pohádkový příběh ze Země příběhů, nebo ze série Spirit animals až po Ztřeštěný dům na stromě.

Po krásné besedě jsme vyrazili na vánoční trhy na náměstí, kde jsme se dobře občerstvili vánočními dobrůtkami a pak zpět do vyhřáté polešovické školy. Příjemně vánočně naladěni jsme pokračovali ve vyučování.