V úterý 17. prosince se žáci 8. B vydali do Uherského Hradiště. Cílem jejich návštěvy bylo dětské oddělení knihovny, kde je paní Hanáčková seznámila s hlavními díly literatury, která se věnuje tématu holocaustu.

Od Deníku Anny Frankové, kterou mnozí z nich už četli, se seznámili s dílem Hanin kufřík nebo Říkali mi Leni, které se odehrávaly také za 2. světové války. Poznali příběh Petra Ginze a jeho plánovaný let, dále knihy Terezínské ghetto či Chlapec v pruhovaném pyžamu. Výklad paní knihovnice zpestřila několika videoukázkami. Dostali tipy na knihy, které se tématu holocaustu věnují a vychází jich teď opravdu velké množství.

Po krásné besedě žáci vyrazili na vánoční trhy na náměstí, kde nakoupili dárky pro své nejbližší, občerstvili se vánočními lahůdkami a pak už hurá zpátky do vyhřáté školní budovy.