Ve středu 27. listopadu 2019 jsme 9.A i 9.B jeli společně do Uherského Hradiště na Zážitkové dny v SŠPHZ.

Na škole nás mile přivítali učitelé i žáci, kteří nás provázeli po škole a ukazovali jednotlivé obory. Dozvěděli jsme se základní informace o škole, celou jsme si ji prošli, vyzkoušeli jsme si například v sekci hotelového oboru poskládat ubrousky na různé způsoby, připravit chuťovky a ozdobit sušenky spolu s cukrářkami. Zde nás poté občerstvili speciálně namíchanými nápoji a moučníkem. Ve třídách zdravotnického oboru jsme si zahráli zdravotnický AZ kvíz a vyzkoušeli naši manuální zručnost jako zdravotnický instrumentář. V dílnách průmyslového oboru jsme se byli podívat na stroje, se kterými žáci pracují. Bonusem pro nás bylo 2 minut strávených v mobilním planetáriu, které nás přeneslo do vesmíru.

Po nabitém programu jsme se opět vrátili do školy a pokračovali ve vyučování.

Akce byla velmi podařená. Každý jsme zjistili, co jaký obor na této škole obnáší  a jestli k jeho studiu máme předpoklady.

Adéla Gabrielová