Ve dnech 17. a 18. února se na ZŠ UNESCO v Uherském Hradišti konalo okresní kolo olympiády v anglickém jazyce. Naši školu reprezentovali v kategorii I.A Julie Plačková ze 7.B a v kategorii II.A Vít Uhlíř z 9.B.  Julie si ze soutěže odnesla diplom za 2. místo, ale do krajského kola bohužel nepostupuje, protože tato kategorie ho nemá. Vít se umístil na 11. příčce, což vzhledem ke konkurenci, která v této kategorii byla, považujeme také za úspěch. Oběma gratulujeme a přejeme, aby své znalosti v angličtině dále úspěšně rozvíjeli.

V prosinci 2019 se u nás konala písemná část školního kola olympiády v angličtině. Soutěže se ve dvou kategoriích zúčastnilo celkem 35 žáků z 6. – 9. tříd. První tři z každé kategorie bojovali v lednu o postup do okresního kola v ústní části. Výsledky povídání na vybrané téma + popis obrázku byly poměrně vyrovnané.

V kategorii I.A se na 3. místě se shodným počtem bodů umístili Antonín OtrusinaDavid Pavlíček ze 7.B Druhé místo a post náhradníka získal Jan Rezek ze 7.A. Absolutní vítězkou se stala Julie Plačková ze 7. B.

V kategorii II.A Vít Uhlíř předstihl Hanku Svobodovou (oba z 9.B) a těsně za nimi se umístil Miroslav Merta z 8. A.

Vítězové obou kategorií budou reprezentovat naši školu v okresním kole, které se koná v Uherském Hradišti v únoru.

Všem, kteří se v soutěži umístili na předních místech, gratulujeme a ostatním účastníkům soutěže děkujeme za jejich účast.