23. ledna 2020 se v ZŠ Sportovní v Uherském Hradišti uskutečnilo okresní kolo olympiády v českém jazyce. Naši školu zde reprezentovaly žákyně, které postoupily z kola školního, Zdeňka Jindrová a Julie Maňásková.

Soutěž probíhala ve dvou částech, v jazykové části, kdy si soutěžící museli poradit se záludnými češtinářskými úkoly, a ve slohové části, během které museli napsat slohovou práci dle zadaných instrukcí a na uvedené téma.

Děvčata nám ostudu rozhodně neudělala, a dokonce se jedna z nich, Zdeňka Jindrová, z celkové počtu 57 účastníků umístila na postupovém 3. místě a bude naši školu a okres reprezentovat v krajském kole, které se uskuteční na začátku dubna 2020. Blahopřejeme!

1

V prosinci 2019 se uskutečnilo školní kolo olympiády z českého jazyka. Zúčastnilo se jej zhruba 15 žáků  9. ročníku. Ti své síly změřili v gramatické části, která sestávala z hravých jazykových úkolů založených na jazykových schopnostech. Ti nejlepší se poté utkali ve slohové části na zadané téma.

Z celého klání máme tyto vítěze:

1.       místo: Zdeňka Jindrová

2.       místo: Julie Maňásková

3.       místo: Hana Svobodová

První dvě žákyně budou naši školu reprezentovat v okresním kole, které se uskuteční 23.1. 2020 v Uherském Hradišti.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme.