Dne 19. 1. 2021 se konalo okresní kolo dějepisné olympiády. Letošní téma bylo „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Z naší školy se této soutěže účastnili dva žáci – Filip Hrančík z 8. A a Pavla Kolářová z 9. B.

Do soutěže se v rámci okresu Uherské Hradiště zapojilo celkem 32 žáků ze základních škol i gymnázií.  Letošní ročník byl vzhledem k epidemiologické situaci veden distanční formou.

Srdečně blahopřejeme FILIPU HRANČÍKOVI, který obsadil krásné 3. místo s 75 body a postupuje do krajského kola. Na další cestě mu přejeme hodně štěstí.

Krásného bodového ohodnocení dosáhla i Pavla Kolářová a stala se tak úspěšnou řešitelkou letošní soutěže.

Školní kolo soutěže proběhlo 30. listopadu 2020, zúčastnilo se jej 19 žáků osmých a devátých tříd.

Pořadí:

1. Pavla Kolářová (9. B) a Filip Hrančík (8. A)
  2. Jan Pikner (9. A)
  3. Tomáš Peterek (8. B)

Úspěšnými řešiteli byli: Matyáš Bartošík, Veronika Pančochová, Kateřina Soldán, Šimon Bednařík, Anežka Mrkusová, Nikola Maurerová, Lukáš Lubojacký, Tobiáš Hrabec a Daniela Kalinová.