V pátek 7. 2. 2020 se ve Starém Městě uskutečnilo okrskové kolo recitační soutěže.

Naši školu reprezentovali tito žáci:

Mikuláš Možíš a Alžběta Svobodová, oba z 1.B.

Petr OrechovskýTereza Sojáková, oba z 2. třídy.

Dominika Ammerová a Lucie Holáňová, obě z 5.A

Daniela Kalinová z 8.A

Nikola Weissová z 9.B

Do dalšího, okresního kola, které se uskuteční v Uherském Hradušti v březnu, postupují Lucie Holáňová a Nikola Weissová. Daniela Kalinová obdržela od poroty čestné uznání.

Všem recitátorům děkujeme za účast v soutěži, oceněným žákům gratulujeme a postupujícím přejeme hodně štěstí!

ŠKOLNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE

Ve čtvrtek 30.1. se na naší škole konalo školní kolo recitační soutěže. Souběžně proběhly recitace žáků 1. i 2. stupně.

Na 1. stupni zahájili recitaci žáci 1. tříd v 0. kategorii. Zde porota rozhodla o postupu Mikuláše Možíše a Alžběty Svobodové, oba z 1.B.

První kategorii reprezentovaly děti z  2. a 3. tříd. Do okrskového kola postupují druháci Petr OrechovskýTereza Sojáková.

V kategorii druhé, týkající se žáků 4. a 5. tříd, nebylo rozhodování vůbec snadné, neboť se sešlo 12 recitátorů a jejich výkony byly poměrně vyrovnané. Nicméně stupně vítězů jsou jen pro 3, tudíž pořadí oceněných je následující:

1. místo             Dominika Ammerová
  2. místo             Lucie Holáňová
  3. místo             Johana Zapletalová

Žákyně, které se umístily na 1. a 2. místě, budou školu reprezentovat v okrskovém kole.

Porota udělila navíc čestné uznání Viktorii HyjánkovéAdrianě Frýbortové za recitačně-zpívaný projev.

Třetí kategorie měla pouze 3 zástupce ze šesté třídy, a přestože výkony recitátorů byly oceněny, do okrskového kola po zralé úvaze poroty nikdo nepostupuje.   Žáci se umístili takto:

1. místo             Dominik Bureš
  2. místo             Martin Macháň
  3. místo             Monika Sluková

Konkurence ve čtvrté kategorii byla mnohem větší, z osmé třídy se zúčastnily 4 žákyně a devítka měla 3 zástupkyně. Pro porotu nebylo jednoduché rozhodnout, kdo si ze soutěže odnese ocenění, neboť výkony všech byly na skvělé úrovni.  Žákyně na prvních dvou místech postupují do okrskového kola, které se koná 7. února ve Starém Městě.

1. místo             Daniela Kalinová
  2. místo             Nikola Weissová
  3. místo             Nikola Maurerová

Porota zároveň ocenila práci a projev žákyně 8.A – Petry Matouškové, která přes menší výpadky textu při přednesu projev zdárně dokončila, navíc zaujala velmi osobitým vystoupením. Ocenění Objev roku jí tak právem náleží.

Všem recitátorům děkujeme za účast v soutěži, oceněným žákům gratulujeme a postupujícím do okrskového kola přejeme hodně štěstí!

Fotogalerie- 1.st.

Fotogalerie - 2.st.