Projekt Školní zahrada jako komunitní centrum obce byl realizován po celý školní rok 2013/2014.

Smyslem projektu, který byl spolufinancován Zlínským krajem, bylo zahájit úpravu části školní zahrady na biozahradu. Za tímto účelem bylo nakoupeno ruční nářadí na údržbu zahrady, pomůcky na sledování biologických procesů v zahradě, byly instalovány kompostéry a sudy na dešťovou vodu, vybudovány záhony, vytvořeny informační tabule a výukové programy.

Projekt navazoval na předchozí projekt "Přírodní učebna", díky kterému vzniklo krásné zázemí pro nejrůznější aktivity v naší zahradě.

Přírodní učebna ve výstavběNěco z naší zahrady

Postupně bychom chtěli aspoň v části areálu vytvořit krásnou, zdravou a produktivní přírodní zahradu, která by mohla být inspirací pro žáky školy i veřejnost.

Akce konané v rámci projektu:

11.4. - za pomoci dětí, rodičů, kuchařek, myslivců i učitelů byla z kamenů vyskládána velká bylinková spirála a vypleteny dva vyvýšené záhony z vrbového proutí.

Pletení záhonu

25.4. - náš partner v projektu- Myslivecké sdružení Polešovice- uspořádal odpolední vycházku pro děti ze školní družiny. Děti se seznamovaly s rybolovem, pravidly lovu a dokonce si vypustily několik divokých králíků.

9.5. - proběhlo osázení bylinkové spirály sazenicemi, které vypěstovali žáci, nebo dodali rodiče a učitelé ze svých zahrádek

24.5. - proběhla exkurze do dvou ukázkových biozahrad v Brně

Tento projekt je spolufinancován Zlínským krajem.

Logo zlínského kraje