Patronství

DSC_3527

I v letošním roce pokračuje projekt PATRONSTVÍ. Ten spočívá v tom, že si deváťáci vyberou své kamarády z 1. tříd, o které se budou po celý rok starat a budou jejich patrony. Společně potom během roku  podnikají různé zábavné i výukové aktivity.

Vše začíná prvního září, kdy patroni přivádí prvňáčky na pódium, na kterém jim pan ředitel spolu s představitelem obce Polešovice slavnostně předává klíč od jejich šatních skříněk coby klíč od školní budovy.
Již dalšího rána čekají patroni své svěřence před školní budovou, aby je celý týden každé ráno provedli šatnami, dohlédli na jejich přezutí a v pořádku je odvedli do třídy, kde jim pomohou připravit se na vyučování.
Také je navštěvují o přestávkách, aby se zeptali, zda jim něco nechybí, či jim mohou s něčím pomoci.

První dny jsou naši patroni nápomocni i při obědech, a to z důvodu, aby se i zde noví školáci brzy “rozkoukali” a vše zvládli co nejdříve sami.

Jaké další aktivity a společné zážitky je čekají, se postupně dozvíme během roku.

Jsme rádi, že si tento, u nás již mnohaletý projekt, našel ve škole své místo, protože naším cílem je, aby se všechny děti u nás cítily dobře, v bezpečí a vždy věděly, na koho se mohou obrátit, potřebují-li pomoci. 
Patroni se naopak učí pečovat o mladší děti, pomáhat jim, naslouchat a chránit je. Obohacují se tak vzájemně.