Halová atletická olympiáda- okresní kolo

Na halové atletice se nám tradičně daří, a tak jsme i letos věřili, že nějakou medaili přivezeme. Těsně před závody jsme přišli díky zranění o dvě opory, a tak příležitost dostali další. Závody se konaly opět ve sportovní hale v Uh.Hradišti, účastnilo se 16 škol celého okresu včetně dvou sportovních škol.  Naši školu reprezentovalo 16 žáků 1.st. Závodilo se ve 4 kategoriích – dívky, chlapci, mladší, starší a v 5 disciplínách – skoku z místa, sprintu, vytrvalostním běhu, hodu tenisákem a štafetách. Atmosféra byla naprosto úžasná, fandilo se, povzbuzovalo se, vše se obešlo bez zranění. Po odchodu další generace to byla pro většinu opravdová premiéra. Premianti byli trošku nervózní, ale nakonec  zúročili to, co natrénovali v atletice, a odvedli super práci ve své disciplíně i štafetě. Domů jsme si odvezli 5 medailí – 1 zlatou, kterou získala Ludmila Pavlíčková ve skoku z místa v osobním rekordu 212cm, a 4 bronzové, které získali Jan Zajíc a Žofie Šoustková ve vytrvalostním běhu, štafeta mladších holek ve složení Pavlíčková H., Janíková, Vaďurová, Šoustková a štafeta starších kluků ve složení kluci Blizňákovi, Zajíc, Hrančík. Tina Vaďurová prohrála bronzovou medaili o pouhý centimetr ve skoku, také Tobiášovi Blizňákovi chyběly jen 3 cm do medaile. Krásné 5.místo obsadila Zuzana Schestauberová v hodu, 6.místo vybojovali Hana Pavlíčková a Dominik Menšík ve sprintu. Bohužel nám opět nevyšly hody, ve kterých stále máme velké rezervy.

I tak jsme na naše sportovce opravdu hrdí a moc gratulujeme a děkujeme za krásné výsledky i úžasné zážitky. Opět jsme se utvrdili, že naše tréninky mají určitě smysl. Díky sportu se děti naučí zodpovědnosti, samostatnosti, férovosti, naučí se překonávat překážky, zažijí pocit úspěchu i neúspěchu. Těšíme na další závody, a to na štafetový pohár, kde chceme opět postoupit do krajského kola, a venkovní atletiku.  Atletickou přípravku navíc čekají přebory. Poděkování patří i trenérce Zuzaně Nedorostkové, která připravuje ty nejmladší atlety, a Janě Hasoňové za organizační pomoc, bez nich by byl náš tým poloviční a je to i jejich velká zásluha.

Školu reprezentovali: Zuzana Schestauberová, Ludmila Pavlíčková, Hana Pavlíčková, Tereza Janíková, Viktorie Hyjánková, Tina Vaďurová, Markéta Šoustková, Žofie Šoustková, Tobiáš Blizňák, Daniel Blizňák, Jan Zajíc, Jakub Dřímal, Štěpán Ryška, Dominik Menšík, Ondřej Hrančík, Matěj Durčák.

R.Šimková, J.Hasoňová

NEJLEPŠÍ VÝSLEDKY:

1. místo     LUDMILA PAVLÍČKOVÁ                       SKOK Z MÍSTA

3.místo      JAN ZAJÍC                                                  VYTRVALOSTNÍ BĚH

3.místo      ŽOFIE ŠOUSTKOVÁ                                VYTRVALOSTNÍ BĚH

3.místo      ŠTAFETA MLADŠÍ ŽÁKYNĚ