Vážení rodiče, milé děti,

škola se otevře v pondělí 12. 4.!!

• do školy půjdou děti z I. stupně
  • výuka bude probíhat rotačním způsobem - týden doma, týden ve škole
  • 12. 4. zahájí prezenční výuku třídy 1.A, 2.A, 4.A a 5.A
  • do školy je možné přijít od 7:15, testovat se bude ve třídách
  • po celou dobu pobytu ve škole musí mít žáci respirátor, nebo chirurgickou roušku.
  • žáci budou 2x týdně testováni na COVID 19 testem z okraje nosu
  • test je podmínkou účasti na výuce ve škole
  • test lze nahradit potvrzením o prodělání nemoci v posledních 90 dnech
  • školní družina poběží pro 1. - 3. ročník
  • strava bude přihlášena pro všechny žáky na prezenční výuce

V naší škole budeme používat testy značky Singclean. Jak probíhá test se můžete podívat zde.

Informace o ochraně osobních údajů při testování

Podrobná pravidla organizace výuky od 12. 4. ke stažení

Informace o provozu školních autobusů k 12.4.

Zápis do první třídy 2021

Vážení rodiče, milí žáci a předškoláci,

zápis do školy bohužel letos proběhne opět bez účasti dětí.

Žádosti o přijetí do školy můžete podávat od 1. 4. 2021 online prostřednictvím následujícího odkazu:

Kliknutím přejdete na formulář přihlášky

Vlastní zápis proběhne od 26. 4. do 28. 4. 2021

ve Vámi předem vybraných termínech.

Prosíme, dodržujte čas dohodnutého termínu pro zápis.

Rodiče dětí, které měly odklad, podávají žádost o přijetí jako potvrzení zájmu o nástup do naší školy.

S nástupem budeme počítat, není třeba chodit do školy.

Informace o organizaci zápisu pro školní rok 2021/2022 ke stažení

Desatero pro rodiče předškoláků

Komentář pana ředitele

Vážení přátelé,

současná situace je velmi náročná pro všechny zúčastněné. Děti, rodiče i školu. Nikdo z nás nemůže dělat nic lepšího, než se snažit ze všech sil vytvořit podmínky pro zajištění vzdělávání všech žáků.

Děkujeme všem, kteří i po téměř roce mají stále trpělivost a morální sílu na to sedět každý den doma, plnit úkoly a komunikovat pouze na dálku. Každý pěkně zpracovaný úkol je pohlazením po duši učitele. Každá sdělená myšlenka je nadějí do budoucna.

Děkujeme všem rodičům, kteří zajistili pro své děti techniku, připojení a klid na práci.

Děkujeme vynálezcům internetu!

Píše se 19. února a nikdo není schopen dát jakýkoli plán, co se bude dít dál. Nevíme, kdy a kdo se vrátí do škol. Nevíme, kdy budeme očkováni, ani jestli a jak se bude ve školách testovat.

Nejistota nás ničí všechny. Výluka je dlouhá, mnozí se dostáváme do stavu apatie. Světlo na konci tunelu nevidět.

Jak rád bych si zahrál florbal, nebo cokoli jiného s živými hráči. Kam se poděly všechny tyto dříve tak samozřejmé aktivity?

Přátelé, nezbývá než vytrvat. Vždyť koronavirus není mor! Jsme vzdělaní lidé 21. století. Víme, co nás ničí. Umíme vytvořit účinnou vakcínu. Jsme schopni pochopit, proč musíme sedět izolovaní doma. Ještě pár týdnů vydržíme a vrátíme se do školy. Věřím tomu.

Prosím rodiče a děti, kteří se nezapojují do výuky, hledají omluvy a výmluvy. Nenechte si ujet vlak! Poproste kohokoli z nás o pomoc. Čas běží a nebude v budoucnu možné se vracet k tomu, co se nyní zameškalo.  Milí žáci, nemůžeme vás chodit domů budit, ani "kopat do zadku", od toho máte rodiče.

Ale opakuji znovu a znovu. Pokud dnes něco "ošulíte", podvedete učitele nebo opíšete test jen proto, že na vás není vidět, podvedete pouze sami sebe.

Klademe vám do cesty překážky, abyste sílili jejich překonáváním. Máme radost z toho, když vidíme, jak se hrabete na překážku jménem lineární rovnice a nahoře si užíváte úspěch, protože umíte vypočítat x. Kdo překážky obchází a podhrabává, odsuzuje sám sebe k životu ve strachu z odhalení a k celoživotnímu podlézání.

Myslete na to, prosím. Věřím, že máte vyšší cíle.

Přeji hezký víkend všem,

R.P.