I na ZŠ Polešovice se letos nocovalo s panem Andersenem. V pátek 23. března se sešly žákyně páté a šesté třídy, aby putovaly po stopách Pejska a Kočičky. Letošní Noc s Andersenem byla totiž věnována této knize.

Nejprve jsme se seznámili s dánským pohádkářem Hansem Christianem Andersenem, jeho životem a dílem, zkusili jsme si najít stát, ze kterého pochází, a také jsme testovali, kolik jeho pohádek známe.

Potom jsme se věnovali první kapitole z knížky Povídání o Pejskovi a Kočičce. Po vyluštění křížovky a osmisměrky jsme sestavovali pohádku „Jak si myli podlahu.“ Pak jsme četli další kapitoly a zjišťovali jsme, který den si Pejsek roztrhl kaťata, kolik chyb udělali, když psali děvčatům do Nymburka, co všechno dali do dortu, jak pomohli panence nebo co se stalo na Mikuláše.

Mezitím jsme si stačili vyrobit misku ze zažehlovacích korálků nebo nakreslit ilustraci k dané knížce. Stihli jsme se i občerstvit, protože nás maminky vybavily mnoha dobrotami.

Nechyběla ani noční hra, kde každý vyzkoušel svoji odvahu a schopnost řešit písmenkové úkoly spojené s orientací na mapě naší republiky. Po vyčištění zoubků jsme se zavrtali do teplounkých spacáků a prožívali dobrodružství s hlídačem ve filmu Noc v muzeu.

Ráno jsme se probudili do slunečného dne, snědli sladkosti od našich maminek a odcházeli v doprovodu rodičů, kteří už netrpělivě postávali před školou.