2. NOC V KNIHOVNĚ

Děti z Bullerbynu a Astrid Lindgrenová

Noc z 15. na 16. října 2010 jsme strávili opět v knihovně. Tématem tohoto nocování byla paní spisovatelka Astrid Lindgrenová a její dílo, zejména Děti z Bullerbynu. Podmínkou účasti bylo přečtení této knihy a také jsme měli za úkol vlastnoručně vyrobit hračku pro děti z Bullerbynu. Sraz jsme měli v 18.00 hod., celkem se nás sešlo 18 dětí ze 4. a 5. třídy. Na začátku jsme si pověděli zajímavosti ze života paní Lindgrenové, potom následoval kvíz. Také jsme provedli výběr nej.... vyrobené hračky, vyzkoušeli jsme si práci ilustrátorů knih, vyluštili osmisměrku a nakonec následovala pro mnohé nejtěžší část......stezka odvahy, na které jsme museli zaznamenat co nejvíce knih A.Lindgrenové, které u nás vyšly. Ty byly rozmístěny ve třídách po celé škole...a když jdete ztemnělými chodbami školy jen s baterkou....no, nic moc. Všichni jsme to však zvládli a okolo půlnoci jsme uléhali k spánku, abychom kolem šesté již byli vzhůru. Ještě vše pobalit, rozdat pamětní listy a hurá domů!!!

Nutno mnohokrát poděkovat maminkám dětí ze 4. třídy za plechy buchet a hromady občerstvení !!!!