5. NOC V KNIHOVNĚ

Noc s Andersenem... tentokrát s R. Dahlem

V noci z 5. na 6. dubna jsme opět po roce nocovali v knihovně. Letošní noc byla tematicky zaměřena na život a dílo Roalda Dahla, kterého jistě spousta čtenářů zná díky filmovému zpracování jeho knihy Karlík a továrna na čokoládu.

A tak jsme od šesti hodin tvořili plakáty o jeho jednotlivých knihách pro děti, něco si o něm pověděli, luštili kvíz, soutěžili jsme a zhlédli filmové zpracování další jeho knihy, Matylda. Samozřejmě nemohla chybět i stezka odvahy, při které mnozí ukázali, že jsou již schopni jít po noční tmavé škole zcela sami. Na jejím konci, po vyluštění tajenky, děti dostaly pamětní listy, drobný dárek a sladkou odměnu. Spát se šlo notně po půlnoci, což ve skutečnosti znamenalo, že první spáči se objevili po půlnoci a poslední z nás to "zapíchli" v půl třetí. A to ráno....!!! V půl osmé se nikomu nechtělo vstávat, natož aby se vydal domů. Takže zase za rok.

Velké díky patří maminkám, že nás nenechaly "padnout hlady" a připravily nám oooobroooovskou hromadu dobrot na přenocování.

images.jpg, 219x230, 10.45 KB