Již pošesté jsme nocovali v naší knihovně. Tentokrát se při příležitosti Noci s Andersenem sešli šesťáci. Podmínkou pro možnost nocování bylo to, že si celý školní rok příkladně vedli kulturní deník. To se podařilo asi polovině třídy,. Bohužel některé děti z těch, co měly možnost nocovat, onemocněly, a tak jsme se v pátek 4.dubna  2014 sešli v 18:00 hod. ve škole, abychom společně strávili noc. Začali jsme netradičně táborákem, kdy jsme si opekli špekáčky, chleba a rohlíky. U ohně jsme si rovněž zahráli úvodní hru, při které jsme získali přezdívku dle nějaké pohádkové postavy, a ta nás potom provázela celý večer. Ten,kdo nám potom řekl jiným jménem než tím, které jsme získali, dostal na ruku čárku (v Maričině případě srdíčko) a v pondělí se musí vykoupit stejným počtem bonbónů. A proto se již těšíme na ……bonbónů od …… a mnoha dalších. Venku jsme si ještě zahráli  Bác po hlavě a schovku a pak jsme se přesunuli dovnitř. Velká část večera patřila představení oblíbené knihy. A sešla se nám tu spousta knih od těch, které nás ovlivnily v raném dětství, až po ty, které patří do naše top výběru dnes. Potom následovala hra zvaná Myšičkárna a nakonec týmová hra, ve které měli účastníci za úkol najít po škole ukázky z různých literárních děl, poskládat je dohromady a přijít na to, ze kterého díla byly vyňaty. A to se již přiblížila půlnoc a mz jsme si udělali pohodu u filmu. Ten trval do půl druhé a potom už jen VYČISTIT ZUBY A SPÁT!

Někteří ještě zkoušeli protestovat, že se spát nebude, ale o půl třetí konečně uléhala i paní učitelka ke spánku, aby v 7:45 hod. všechny spáče pobudila. To se nám ale nechtělo vstávat!

Ale co nám zbývalo? Teď již jen všechno sbalit a hurrráááá domů.