Jako každý rok i letos jsme se v naší školní knihovně zapojili do mezinárodní akce Noc s Andersenem. U nás ve škole se konala již posedmé a letos se jí za odměnu zúčastnili čtvrtáci. Jako téma jsme si zvolili literárního hrdinu Komisaře Vrťapku, a proto se celý večer nesl v duchu detektivním.

Nejprve musel každý z adeptů na detektiva absolvovat policejní akademii, tedy úspěšně složit  zkoušky z bystrosti, postřehu, obratnosti, dedukce, stát se mistrem převleků a mít ostříží zrak. Vše probíhalo pod dohledem zdatných komisařů v podobě našich osmáků, kteří se občas se svými mladšími kamarády pořádně zapotili.

Následovaly soutěže s lanem (přetahovaná, podlézání a přelézání) a „papučová“ soutěž, u které pár dobře mířených ran málem způsobilo malou újmu.

Potom už přišel čas na zklidnění v podobě literární soutěže (Kdo správně zařadí co nejvíce ukázek z knih- Nikčo, gratulujeme!!!) a špionského filmu.

A nastala hluboká tma tmoucí, ve které se malí detektivové po jednom vydali tmavou školou, aby posbírali všechny stopy a tím odhalili hanebného pachatele. Nebylo to nic lehkého, protože jít si ve tmě školou jenom s baterkou není nic jednoduchého. A navíc i něco vyluštit... Všichni detektivové se nám však ve zdraví vrátili, pachatele odhalili (to jen díky Víťovi) a nastal čas, kdy jsme se začali ukládat ke spánku.

Aby taky ne, vždyt už byla skoro jedna hodina!!!

Nesmíme ještě zapomenout na skvělé osmáky, kteří nám moc pomohli a hráli si s námi, a na dobroty od maminek, které nás v mnohých okamžicích zachránily.