V Základní škole Polešovice trávili letošní Noc s Andersenem s pohádkou a vše se neslo v tomto duchu. Nejprve se nocležníci seznámili s klasickou, lidovou pohádkou, potom se přesunuli k moderní pohádce a pantomimicky se rozdělili do pohádkových dvojic. V nich potom na základě zhlédnuté prezentace a informaci z besedy o Hansi Christianu Andersenovi úspěšně doplnili kvíz, vyluštili křížovku a plnili další úkoly související s tématem. Potom si děti vyzkoušely, jak se do sebe vzájemně dokáží vcítit v empatické hře. Zpestřením bylo sázení bylinek do vlastnoručně vyrobených obalů a potom již nic nebránilo zlatému hřebu večera, kterým byla noční hra. Samozřejmě probíhala v naprosté tmě, navíc i v naprostém tichu, protože to bylo jednou z podmínek souboje dvou týmů. Noc utekla jako voda, kostelní hodiny odbily půlnoc a byl čas jít na kutě. Samozřejmě s plnými bříšky, protože maminky spáče ani tentokrát nenechaly na holičkách a pořádně je zásobily všelijakými dobrotami. Takže zbývalo jen vyčistit zuby, přitulit si plyšáka a pořádně se zavrtat do spacáku.