Letošní Noc s Andersenem se rozhodly prožít i žákyně v Základní škole Polešovice. Byla věnována příběhům Čtyřlístku, ale my jsme si ji spojily i se spisovatelem Eduardem Petiškou.

Nejprve jsme se seznámily s dánským pohádkářem Hansem Christianem Andersenem, zazpívaly jsme si i písničku s Marií Rottrovou a luštily názvy Andersenových pohádek. Potom jsme se z prezentace něco dozvěděly o Eduardu Petiškovi, četly jsme jeho pohádky a zkoušely porozumění textu. Abychom zaměstnaly i naše ruce, zkusily jsme si vytvořit a upéct skládanou mističku ze zažehlovacích korálků. Díla byla velmi zdařilá, což můžete posoudit ve fotogalerii. Večer byl prokládán hádankami a kvízy podporujícími naši fantazii i schopnosti. V závěru večera nás čekala i noční hra spojená s postavičkami Čtyřlístku a kvízem o jeho historii. S postupujícím časem byla naše mysl čím dál unavenější, proto jsme se po večerní hygieně kolem půlnoci uložily do našich spacáků a vydaly se do říše snů.

Ranní budíček nás nepřekvapil a po společné snídani jsme se ubíraly domů s rodiči, kteří na nás už netrpělivě čekali před školou. Velký dík patří všem maminkám, které nám připravily muffiny k ranní společné snídani.